Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Hibe Kredisi Başvurusu

Hibe Kredisi Başvurusu

Aydin Duran Aydin Duran -
177 0

Artık Türkiye Cumhuriyeti devlet destekli hibe kredisi almak için kapıları araladı diyebiliriz. 2023 yılında Hibe kredi Başvurusu  için ne yapmak gerekir, hangi evraklar lazım, kimlere verilir ve hangi şartlar aranır sorularının tamamını yanıtlandırmak istiyoruz. Bankaların hibe kredileri hakkında özenli bir yazı hazırladık, aklınızda oluşan soruların ortadan kalkması için profesyonel destek vermeye devam edeceğiz.

Hibe Kredisine Başvuru Şartları ve Detayları

Hibe kredisi başvuru yılında da devam ediyor ve hibeden yararlanmak isteyenlerin başvuru işlemlerini ilgili tarihler arasında tamamlaması gerekiyor. Devlet destekli olmak üzere yıl içerisinde farklı projeler kapsamında birçok hibe verilmekte ve bu projelerin başvuru tarihleri değişkenlik göstermektedir. Şuan için Genç Çiftçi Hibe Kredisi başvuruları başlamış bulunmaktadır. Bu hibe kapsamında köylerine dönerek, proje süresi boyunca kesin köyde kalmayı taahhüt eden kişilere 30 bin lira kredi verilmektedir.

Genç Çiftçi Hibe Kredisi Şartları

Hibe kredi başvuru şartları aynıdır. Çünkü geri ödemesiz hibe kredisi projesi, 2018-2021 yıllarını kapsamaktadır. 3 ana kategoride yatırım yapma koşuluyla verilen Genç Çiftçi Hibe Kredisi, 18 ve 41 yaş arasındaki kişilere tanınan bir haktır. Desteğin diğer şartları ise çiftçinin herhangi bir yerde çalışmıyor olması (işsiz olması), hayvancılık ve tarımsal alanda yatırım yapması, kendi adına kayıtlı ticari işyerinin bulunmaması (esnaf olmaması) ve ÇKS’ye kayıtlı olmasıdır.

Son zamanlarda gençlerin ve köylülerin kırsaldan kasabalara ve şehirlere göç ettiklerini biliyoruz. Ülkemizdeki düzensiz nüfus göçünün artması, tarım ve hayvancılığın azalması gerçekten eşdeğer gidiyor. Fakat devlet yetkililerin çıkardığı teşvik kredileri sayesinde artık tarım ve hayvancılık artacak.

Hibe Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kırsal alanlardaki hayvancılık ile tarım faaliyetlerinin arttırılmasını hedefleyen devlet hem kırsal alanların kalkınması hem de istihdamın sağlanması amacıyla Köye Dönüş Projesini hayata geçirdi. 18-41 yaş aralığındaki çiftçilere belirlenen faaliyet alanlarında iş kurmaları için 30 bin TL kredi verilmeye başlandı. Peki, hibe kredi başvurusu nasıl ve hangi tarihlerde yapılabilmektedir?

3 sene boyunca destekler verilmeye devam edeceği için başvurunuzu 2018 ila 2021 yılları arasında istediğiniz zaman yollayabilirsiniz. Hibe kredisi başvuru için Gencciftci.tarim.gov.tr adresi üzerinden kullanıcı girişi yapmanız ve veri tabanına kayıt olmanız gerekmektedir. Bunun için öncelikle https://gencciftci.tarim.gov.tr/Account/Login adresine tıklayınız, sonrasında “Yeni Çiftçi Kaydı” ikonuna basarak kişisel bilgilerinizi istenilen alanlara yazınız. Ardından Çiftçi Girişi ekranından, aldığınız şifre ve T.C. kimlik numaranızla kullanıcı girişi yapınız. Gerekli başvuru işlemlerini ilgili sayfadan gerçekleştirdikten sonra başvuru belgeniz ve talep edilen diğer evraklarla birlikte bağlı bulunduğunuz Tarım İl veya İlçe Müdürlüklerine müracaatınızı yapınız. Bu proje desteği, tamamıyla ihtiyaç sahiplerinin yararlanabilmesi adına oluşturulduğu için yukarıda belirtilen şartları sağladığınızdan emin olunuz. Dilerseniz konuya ilişkin Resmi Gazetede yayınlanan kararnameyi de inceleyebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma