Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Finansal Sorunlar
  4. »
  5. Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Aydin Duran Aydin Duran -
139 0

Kişilere verilen kredi kartlarının harcamalar sonrası dönem borcunun ödenmesi gerekir. Bu borcun ödenmemesi durumunda kart kullanıma geçici süreyle kapatılacaktır. Bu işlem borcun ifasına kadar devam etmektedir. Tamamen kapatılan kart kullanıma açılmazken geçici kapatılan kredi kartını açtırma işlemi sistemde görünmesine kadar sürer. Kartınızın kapatılmasının bazı nedenleri olabilir. Sizde kapatmış olabilirsiniz banka da kapatmış olabilir. Banka kapatması halinde açılması zor olabilir. Bu nedenine bağlıdır. Ancak sizler kapatmışsanız ve kredi notu gibi engelleriniz yoksa burada kartınızın tekrar kullanıma açılmasına engel olmayacaktır. Kullanıma kapatılan kredi kartı tekrar nasıl açılır? kapatılan kart açılır mı? Nasıl Açılır birlikte inceleyelim.

Kapatılan Kartın Kullanıma Açılması

Mevcut borçların ödenmesi kart kullanımına müsaade etmektedir. Burada ödeme ile kart limitinde açılma olur ve bu limit ile harcama yapılır. Fakat son ödeme günü asgari tutarı ödeme yapmaktan kaçınmışsanız burada kartınız kullanıma kapatılacaktır. Bu durum tamamen bankanın aldığı bir tedbirdir. Siz borcunuzu öderseniz kartınız kullanıma açılır.

Kredi Kartı Borcumu Ödedim Ne Zaman Açılır?

Mevcut kredi kartı borcunuzu ödedikten sonra bankanın sistemleri bu ödemeyi görmesi gerekir. Bu ödemeyi görebilmesi için ödemenin en uygun yeri banka şubesi, internet bankacılığı yada bankamatikten yatırmadır. Bu mecralardan yatırılan para anında kredi kartı hesabına geçer ve kartınız kullanıma açılır. Fakat başka banka üzerinden bir EFT söz konusu ise bu eft nin hesaba geçmesi beklenecektir. Burada merkez bankası onayı ile havuza düşen paranın kartınıza ödenmiş olarak işlenmesi yarım saat kadar sürebilir. Bu süre sonrasında kullanıma açılmış olur. okuyun Günlük EFT Limiti Yükseltme.

Kredi Kartı Borcunun Temerrüde Düşmesi

Kredi kartları son ödeme tarihini geçmesine rağmen borç ödemekten kaçınıyorsanız burada borcunuz temerrüde düşer ve bununla birlikte birde temerrüt faizi işlemeye başlar. Bu durumda kartınızın borcunu ödeseniz dahi kartınız kullanıma açılmayacaktır. Bu nedenle kart borçlarının bu hukuki aykırılık oluşturan temerrüde düşme olayını yaşamaması gerekir.

Banka Yasaklısı Olma İhtimali

Borçtan dolayı kapatılan kredi kartı nasıl açılır sorusunun cevabı burada net olarak mevcut en az asgari tutarın ödenmesi olacaktır. Bu ödeme tutarı kadar sizin de kart limitiniz açılmış olur ve harcamaya devam edebilirsiniz. Fakat borç ödemekten imtina etmeniz sizin yasal takip sürecinize girmenizi tetikler. Bu durumda kredi kartı da dahil olmak üzere tüm bankacılık hizmetlerinden uzak olarak yaşamak zorunda kalırsınız. Sonraki dönem ihtiyaçlarınız için banka yasaklısı olmak istemezsiniz diye düşünüyorum.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma