Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Krediler
  4. »
  5. Sıfır Faizle Kredi Veren Bankalar

Sıfır Faizle Kredi Veren Bankalar

Aydin Duran Aydin Duran -
8 0
Sıfır Faizle Kredi Veren Bankalar

Devlet destekli sıfır faizle kredi hakkında tüm detayları size belirtmek istiyoruz. Günümüzde bir çok kişinin bankalardan kredi çekmeye ihtiyaç duyduğunu biliyoruz. Fakat kredi faiz oranları çok yükseldi ve mantıklı adımlar atmamız gerekir. Çekeceğiniz kredinin faiz oranı çok yüksek olabilir, peki size en uygun krediyi belirlemek için ne yapmanız lazım? Düşük oranlara kredi veren bankalar hakkında analize ihtiyacınız olacak.

Faizsiz Olarak Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Devlet desteğiyle faizsiz kredi veren bankalar vardır. Bu bankalardan faizsiz kredi alabilmek için bazı şartlar gerekmektedir. KOSGEB, Esnaf Kefalet Kooperatif kaydı ile faizsiz kredi imkânı ve Katılım Bankası ile ilgi detaylı bilgi için yazımızı okuyarak faizsiz kredi imkanına sahip olabilirsiniz.

2019 yılında faizsiz kredi veren bankalar var mıdır? Diye soran kişiler olmaktadır. Faizsiz kredi veren bankalar vardır. Bu yazımızda faizsiz kredi veren bankalar ve düşük faizli kredi alımı için detaylı bilgiyi sizlere sunacağız.

KOSGEB Faizsiz Kredi Desteği

Sıfır Faizle Kredi Veren Bankalar
Sıfır Faizle Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi devlet desteğiyle başlamış olmaktadır. Esnafın ve girişimcilerin yeni yatırımlar yapmaları yeni işler kurmaları veya yeni projelerin hayata geçirmeleri için gerekli olacak ekonomik desteği devlet, KOSGEB faizsiz kredi imkanı vermektedir. Aynı zamanda bunu hibe olarak da verebilmektedir. Devletin KOSGEB üzerinden verdiği faizsiz kredinin geri ödemesini 1 sene sonra geri almaktadır. Yani KOSGEB üzerinden alınan faizsiz kredinin ödemesini ilk yıl ödemiyorsunuz. Bir yıl bittikten sonra bu ödemeyi 36 veya 48’a vadede ödeme imkanıyla ödüyorsunuz. Bu avantajdan yararlanmak için KOSGEB veri tabanına kayıt olmak şarttır.

Esnaf Kefalet İle Düşük Faizli Kredi Almak

Kredi notu yüksel yani kredi sicil numarası düzgün ve vergi levhası olan esnaflara, esnaf kefalet kooperatif ile Halk Bankası’nda çok düşük faiz oranıyla kredi sahibi olmak mümkündür. Esnaf kefalet Kooperatifi üzerinden verilen kredi faiz oranı çok düşük olduğundan dolayı faizsiz kredi de denilebilmektedir.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Katılım Bankası, ev ve araba almak isteyen müşterilerine faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Bunun için en yakın Katılım Bankasına uğrayarak ev veya araba için faizsiz kredi talebinde bulunmanız durumunda, alacağınız ev veya arabanın ipotek ettirilmesi sonrasında ekspertiz değerine göre Katılım Bankası faizsiz kredi sahibi olmanız mümkündür.

Buradaki sistem her ne kadar faizsiz kredi denilse de belirli bir kar payı üzerinden sizden yine kar edilmektedir. Aynı zamanda faizsiz kredi veren bir başka banka ise Finansbank konuşturan kredi olmaktadır. Bu kredi türü de sadece Türkcell kullanıcıların telefon alımları için geçerli olmaktadır.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. Makale Nasıl Yazılır