Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Ekonomi
 4. »
 5. Türkleri kabul eden ülkeler hangileridir?

Türkleri kabul eden ülkeler hangileridir?

Aydin Duran Aydin Duran -
185 0
Türkleri kabul eden ülkeler hangileridir

Türk vatandaşları, Türkiye dışında da yaşayabilirler. Her ülkenin kendi kuralları ve vize uygulamaları vardır ve Türk vatandaşlarının bu kurallara uyması gerekir. Türkleri kabul eden ülkeler arasında birçok ülke sayabiliriz. Avrupa’da en çok Türk bulunan ülke Almanya’dır. Almanya, Türkiye dışında yaşayan en büyük Türk insanların bulunduğu ülkedir. Diğer Avrupa ülkelerinde de Türk vatandaşları yaşamaktadır. Örneğin, Fransa, İngiltere ve Hollanda gibi ülkelerde de Türk toplulukları bulunmaktadır. En çok Türk bulunan ülkeler sırasıyla şu şekildedir:

 1. Almanya – 3,000,000
 2. Fransa – 800,000
 3. Bulgaristan – 800,000
 4. Birleşik Krallık – 500,000
 5. Hollanda – 500,000
 6. İngiltere – 400,000

Türk vatandaşlarının yurtdışına çıkma nedenleri birçok sebebe bağlı olabilmektedir. Eğitim, iş, seyahat, yeni bir yaşam kurmak amacıyla gidebilmektedirler. Aileleri yurtdışında olan Türk vatandaşları ziyaret amacıyla gidebilirler. Türk vatandaşı olmak için, Türkiye Cumhuriyeti’ne ait olmak ve bu devletin kurallarına uymak gerekir.

Türk halkının yoğun olarak yaşadığı ülkeler

Türkiye Cumhuriyeti, Türklerin yaşadığı bir ülkedir. Türkiye Cumhuriyeti, Türk vatandaşlarının hak ve sorumluluklarını belirleyen bir anayasa ve kanunlar dizisiyle yönetilen bir devlettir. Türkiye Cumhuriyeti’nin dışında aşağıdaki ülkeler yer almaktadır.

 1. Kazakistan
 2. Türkiye
 3. Türkmenistan
 4. Kırgızistan
 5. Azerbaycan
 6. Özbekistan
 7. Doğu Türkistan
Türkleri kabul eden ülkeler hangileridir
Türkleri kabul eden ülkeler hangileridir

Yurtdışında yaşamanın zorlukları

 1. Yurt dışında yaşayan bir kişinin, o ülkenin dilini öğrenmesi ve konuşması gerekir. Dil bilmeyen bir insanın yaşadığı ülkede zorluk çekmesine neden olabilir. Çalışmasına ve yaşam koşullarına engel olabilir.
 2. Yurt dışında yaşayan bir kişinin, o ülkenin kültürüne uyum sağlaması gerekir. Bu, o ülkenin yemeklerini, kıyafetlerini ve günlük yaşam tarzını benimsemesi gerekir. Bu kişinin kendi kültüründen ayrılması zor olabilir ve bu nedenle zorluk çıkartabilir.
 3. Yurt dışında yaşayan bir kişinin, aile ve arkadaşlarıyla olan ilişkisi zorlaşabilir. Uzak mesafeler nedeniyle bu kişi sık sık ailesi ve arkadaşlarıyla görüşemeyebilir ve bu da yalnızlık hissi yaratabilir.
 4. Yurt dışında yaşayan bir kişinin, sağlık hizmetlerinden yararlanması zorlaşabilir. Özellikle dil bilmeme nedeniyle doktor veya sağlık hizmetleriyle iletişim kurmak zorlaşabilir.

Yurtdışında yaşamanın avantajları

 1. Yurt dışında yaşayan bir insanın oranın dilini öğrenmesi ve konuşması kendi adına ve yaşamı için faydalı olacaktır.
 2. Yurt dışında yaşayan bir kişinin, o ülkenin kültürünü keşfetmesi ve benimsemesi mümkündür. Bu, kişinin kültürel zenginliğini artıracak ve dünyaya açılımı sağlayacaktır.
 3. Yaşanılan ülkede eğitim görebilmek hem farklı bir düşünce yapısına sahip olmak hem de iyi bir eğitim almak anlamına gelmektedir.
 4. Yurt dışında yaşayan bir kişinin, o ülkede daha yüksek bir yaşam kalitesine sahip olması mümkündür. Özellikle bazı ülkelerde sağlık hizmetleri, sosyal güvenlik ve yaşam standartları daha yüksektir ve bu nedenle yurt dışında yaşamanın avantajlarından biridir.

Her ülkenin kendi ekonomik koşulları ve ev piyasası farklı olduğundan, yurt dışında her ülkenin farklı ekonomik koşulları mevcuttur. Her ülkede farklı kira ve gıda fiyatları olabilmektedir.

Diğer Ülkeler Asgari Ücret Tutarı Yazıları

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma