Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Ekonomi
 4. »
 5. Çalışmak için en kolay hangi ülkeye gidilir?

Çalışmak için en kolay hangi ülkeye gidilir?

Aydin Duran Aydin Duran -
87 0
Çalışmak için en kolay hangi ülkeye gidilir?

Birçok faktör, bir ülkede çalışmayı kolaylaştırır veya zorlaştırır. Bu faktörler arasında, dil bilgisi, mesleki deneyim, vize işlemleri ve çalışma izni gibi konular yer almaktadır. Dil bilgisi olarak hangi ülkenin dilini daha iyi konuşabiliyorsanız çalışma hayatı olarak insana daha kolay gelebilir. Mesleki deneyim olarak yetenekli olduğunuz bir iş için gittiğiniz ülke size daha kolay gelebilir. Çalışmak için en kolay hangi ülkeye gidilir sorusu insanın kendisinin bilgisine bağlı olarak değişmektedir.

Yurt dışında çalışmak için neler gereklidir?

Çalışmak için en kolay ülkelere gidebilmek amacıyla öncelikle yapmanız gereken prosedürler mevcuttur. Yurtdışında çalışmak için gerekenler, çalışmayı planladığınız ülkeye ve mesleğinize göre değişiklik gösterebilir. Ancak, yurtdışında çalışmak için genelde aşağıdaki adımları yapmanız gerekir:

 1. Çalışmayı planladığınız ülkede geçerli bir vizeye sahip olmak. Bu, çalışma izni veya turizm amacıyla geçerli bir vize olabilir.
 2. Dil geliştirmek ve çalışmayı planladığınız ülkede konuşulan dili öğrenip konuşmak.
 3. Mesleki deneyiminizi geliştirmek ve çalışmayı planladığınız ülkede iş bulmak için gerekli olan yetenekleri kazanmak.
 4. Çalışmayı planladığınız ülkede yaşamak için gerekli olan tüm belgeleri toplamak.
 5. Çalışmayı planladığınız ülkede yaşamaya alışmak ve yeni bir ortamda kendinizi rahat hissetmek için gerekli olan adımları atmak.

Hangi ülkede iş bulmak kolay?

Singapur, Güneydoğu Asya’da bulunan bir ülkedir ve ekonomisi hızla büyümektedir. Singapur’da yurt dışından gelenlerin iş bulma imkanı oldukça yüksektir. Yüksek refahın olması dikkat çekici bir özelliğidir. İş imkanı olarak genellikle, gıda işletmeciliği, internet üretimi, kuru temizleme, araç bakımı, finansal destek ve hizmetler de işçi alımı olabilmektedir.

Yeni Zelanda, pandemi döneminden sonra yurt dışından birçok işçi alımına başlamıştır. İşlerin aksamaması ve gerekli ürünlerin çıkması için işçi zorunlu hale gelmiştir. Yeni Zelanda, özellikle turizm, tarım ve sağlık sektörlerinde iş fırsatları sunmaktadır. Ayrıca ana dili İngilizce olduğu için ülkeye gelen yabancıların alışması ve anlaşması daha kısa bir zaman sürmektedir.

İsviçre, bu ülkede iş bulma imkanınız yüksek olduğu kadar dil bilgisinin de olması gerekmektedir. Genellikle dili bilen işçi alımı yapmaktadırlar. Ülke genelinde ihtiyaç duyulan bankacılık, turizm sektörü, araba alımı satımı, sağlık turizm, bu mesleklere işçi alımı fazladır.

Çalışmak için en kolay hangi ülkeye gidilir?
Çalışmak için en kolay hangi ülkeye gidilir?

Hangi ülke kolay çalışma izni veriyor?

Çalışma izni, kendi ülkenizden ayrılarak başka ülkeye giriş yapıp orada çalışmak için alınan resmi bir belgedir. Çalışma izni çalıştığınız iş veya diğer unsurlara göre değişkenlik gösterebilir. Çalışma izni ilk başta 1 yıl verilmektedir aynı işte çalışma durumunda 2 yıl bir kez daha başvurulduğunda 3 yıl verilmektedir. İş değiştirme durumunda tekrardan 1 yıl verilmektedir ve baştan başlamaktadır. Çalışma izni bittikten sonra çalışmaya devam edilirse para cezası verilmektedir. Bu sebeple çalışma izinlerini kontrol etmek gerekmektedir. Kolay çalışma izni veren ülkeler:

 1. Almanya
 2. Danimarka
 3. İsveç
 4. Portekiz
 5. İtalya
 6. Finlandiya
 7. İsviçre
 8. Fransa

Diğer Ülkeler Asgari Ücret Tutarı Yazıları

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma