Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Vakıfbank KMH Hayat Sigortası Poliçe Masrafı

Vakıfbank KMH Hayat Sigortası Poliçe Masrafı

Aydin Duran Aydin Duran -
214 0

Bankacılık işlemlerinde masraf kesintisi yapılırken Vakıfbank KMH Hayat Sigortası poliçe masrafı beklenmedik anda ortaya çıkabilir. Bu anlamda ödeme kaleminde olmayan bu masraf size çok mantıksız gelebilir.

Bankalar açılan hesaplara ek hesap, artı para da denilen bir bankacılık ürününü Kredili Mevduat Hesabı (KMH) olarak veriyor. Burada size tanımlanan limitler dahilinde ihtiyacınız olan nakit parayı çekerken aynı zamanda da harcama yapabiliyor ve faturalarınızı da bu hesaplar üzerinden ödeyebiliyorsunuz.

Tüm bankalarda olduğu gibi bu hizmeti Vakıfbank KMH ile veriyor. Fakat diğer bankalara nazaran burada açıklamak istediğimiz durum KMH hesabından çekilen para tutarları üzerinden Hayat Sigortası Poliçesi düzenleniyor olması. Küçük miktarlarda da olsa para çekimi yada ödemeler neticesinde sizinde hesabınızdan bu poliçe ile para çekilmesi söz konusu olabilir. Vakıfbank KMH Hayat Sigortası Masrafı ise öyle küçümsenecek rakamlar üzerinden olmayabilir.

KMH Hesabına Hayat Sigortası Poliçesi

Bankalar size hesap açtıktan sonra bu hesaba KMH ekleyebiliyor. Bu özellikle son zamanlarda kredi alımları için sizden istenilen kriterler arasına çoktan girdi bile. Burada kredi alımı yapacaksanız banka size gelir durumunuza göre aynı zamanda KMH hesabı tanımlıyor. Bu hesap Vakıfbank tarafından açıldığında gelir durumunuza eşit olabiliyor. Burada asıl dikkat edilmesi gereken konu hesabınızdan yapacağınız harcamalar için sizden ne kadar masraf alınacağıdır. Aslında aldığınız limit üzerinden vergiler ve faiz olmak üzere belli tutarların kesilmesi gerekir. Fakat bu durum Vakıfbank için biraz daha farklı hareket ediyor.

Okunmalı : Vakıfbank Kredili Bankomat Hesabı

Vakıfbank KMH Masrafı Ne Kadar

Hesabınıza tanımlanan limitler dahilinde para çekimi için farklı masraflar söz konusu olabilir. Burada sizlere örnek olarak 500 liralık bir harcama için oluşacak tutarlardan bahsetmek isteriz. Örneğin alacağınız 500 TL ek hesap parası sonrası hesabınızdan aynı zamanda 85 lira gibi bir hayat sigortası poliçesi kesilebiliyor. Bu durumdan habersiz olan tüketici kesilen para ile mağdur ediliyor ki, alınan para ile kesilen masrafın neredeyse beşte biri kadar oluyor.

Sözleşme Şartlarına Dikkat

Vakıfbank üzerinden kredili hesapların açılması tüketiciler için olumlu bir adım olsa da, sizden kesilen masraf ve normal bir krediye oranla daha yüksek hayat sigortası yapılması ile mağdur edilmeniz söz konusu olabilir. Bu nedenle açılan hesap için imzaladığınız sözleşmelerde belirtilen hususların dikkate alınmasında fayda olacaktır.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma