Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Aydin Duran Aydin Duran -
209 0

Bankaların dijital şubelerini kullanabilmeniz için bankaya başvurmanız ve hesap açtırmanızın yanında bu mecraya girişte şifreniz olması gerekir. Bu şifre olmadan internet bankacılığına giriş yapamazsınız. Bu durumda Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre alma adımlarını atarsanız kısa zamanda bankacılık işlemlerini internet dünyasından yapar hale gelirsiniz.

Ziraat bankası dijital bankacılık girişi için şifrenizi iki farklı yoldan alabiliyorsunuz. Birincisi Ziraat Bankasının resmi internet üzerinden ikincisi ise Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 444 00 00 ı arayarak. Telefonla şifre alımı uzun süren bir süreç. Bu nedenle zaman kaybetmek istemeyenlerdenseniz bunun için interneti tercih edebilirsiniz.

Banka şubeleri internet bankacılığı şifresi için yetkili olmasalar da size SMS yoluyla yardımcı olabiliyorlar. Bu nedenle tercihiniz banka şubesiyse bunun için de bir banka şubesi bulmanız yeterli. Burada müşteri ilişkileri temsilcileri size gerekli desteği sağlayacaklardır.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Bankanın şubeleri nezdinde hesabınız bulunuyorsa ve henüz bu hesap için internet bankacılığını açtırmamışsanız internet üzerinden bu işlemi de yapabiliyorsunuz. Hemen başvur menüsünü ziyaret ettikten sonra açılan sayfadan kişisel bilgilerinizi giriyorsunuz. TC Numara, Telefon numarası ve güvenlik kodu sonrasındaki adım size gelen sms şifresi oluyor. Bundan sonra bu şifreyi de giriş yapıyorsunuz. Daha sonra kart bilgileri geliyor. Buradan kartınıza ait bilgileri girdikten sonra devam tuşu ile Ziraat Bankası internet bankacılığı şifresi alma işlemi hesap açılması ile birlikte tamamlanmış oluyor. Teknik olarak bilgi alabileceğiniz telefon numarası ise 0 850 220 00 00.

Mobil ve İnternet Bankacılığına Giriş

Almış olduğunuz şifre ile birlikte Ziraat Bankası internet bankacılığına ve Ziraat Bankası Mobil bankacılık hizmetlerini alabilmede giriş için kullanabiliyorsunuz. Üç adımda gerçekleştireceğiniz şifre alımı işlemi yine bu şifrenizi unuttuğunuz takdirde yine aynı adımları tekrarlayarak alıyorsunuz.

Banka hesabınızda kayıtlı telefon numaranızın şifre alımı için kayıtlı olması gerekiyor. Bu durum bankaların standart güvenlik adımlarından bir tanesi. Eğer ilerleyen günlerde telefon numaranız yada sim kartınızda değişiklik olursa, GSM firmanızı değiştirirseniz internet bankacılığına girişte size gelecek olan geçici şifrenin size ulaşabilmesi adına güncellenmesi gerekir. Ziraat Bankası telefon numarası güncelleme işlemi banka şubelerinden, ATM’den ve telefon bankacılığı üzerinden yapılabiliyor.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma