Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Alternatifbank ATM Günlük Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Alternatifbank ATM Günlük Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Aydin Duran Aydin Duran -
143 0

Günün her dakikası para çekme ve yatırma imkanlarını müşterilerine sunan Alternatifbank ATM’leri bu hizmetin yanı sıra hemen hemen bütün bankacılık işlemlerine de olanak veriyor. Teknolojik tüm gelişmeleri bünyesinde barındıran Alternatifbank ATM Para çekme ve Yatırma limitleri de imkanlar çerçevesinde gerçekleştiriliyor.

Para Çekme Limiti

Alternatifbank ATM para çekme limiti en az 10 lira iken en fazla da bin 500 Lira olarak yapılıyor. Bu limitin üstü çekimi için de masraf ödemesi yapmanız gerekenler arasında. Nakit avans çekmek isteyen kişilerin çekebileceği tutarlar ise 50 ile 4 bin lira arasında.

Bankamatik üzerinden nakit avans çekme isteğiniz olursa ve bu tutar bin 500 liranın üstünde olacaksa banka sizden yine limit üstü çekim masrafı talep edecektir. Bunun için masrafsız alım yapmak istiyorsanız başka bir yakınınızın üzerine havale ederek onun hesabından çekim ile fazladan bin 500 lira nakiti masrafsız çekmiş olabilirsiniz.

Para Yatırma Limiti

Alternatifbank Para yatırma limiti asgari 5 lira iken en fazla tutar ise 20 bin lira olarak belirlenmiş. Bu rakamlar diğer banka kartları için de geçerli. İlginç limitler ortaya koyan Alternatifbank, kredi kartı borcu ödemesi için ise en az 5 lira en fazla 8 bin lira limit koymuş.

Alternatifbank ATM’lerinden para yatırımında en fazla 40 adet banknot yatırımı mümkün. Demir para yatırılması da mümkün değil. Yatıracağınız paralar eski, yırtılmış ve yıpranmış olmamalı. Aksi takdirde bankamatikler yatıracağınız parayı uygun görmediğinden size iade edecektir. Bu nedenle yatıracağınız paranın kıvrımlarına da dikkat edilmeli.

Havale ve EFT Limitleri

Alternatifbank ATM’lerinden günlük havale tutarı limitsiz olarak uygulanırken, EFT yapılma limiti ise en fazla 50 bin lira.

Alternatifbank ATM’sinden Yapabileceğiniz İşlemler

Para Çekme, Yatırma, havale, EFT, Nakit avans çekimi, taksitli nakit avans çekimi, kredi kartı borcu ödeme, kredi başvurusu, bakiye öğrenme, hesap özetleri başta olmak üzere bir banka şubesinde gerçekleştirebileceğiniz bütün işlemleri bankamatikler üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

Alternatifbank ATM’lerinde Güvenlik

Güvenliği üst seviyede tutan Alternatifbank, bu anlamda ATM’lerde meydana gelebilecek şüphenilen durumlarda telefon bankacılığı ile de müşterilerine hizmet veriyor. Muhtemel karşılaşabileceğiniz olaylar neticesinde mesai saati gözetmeksizin arayacağınız telefon numaraları ise 444 00 55 ve 0850 2225 00 55. Bunun için kartınız ATM’de sıkışıp kalır geri alamazsanız bu numaraları arayarak mutlaka banka çağrı merkezinden yardım istenilmeli. Aksi takdirde maddi olarak zarara uğrayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma