Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kredi Kartları
  4. »
  5. Kredi Kartı ile hangi faturalar ödenmektedir?

Kredi Kartı ile hangi faturalar ödenmektedir?

Aydin Duran Aydin Duran -
212 0

Kredi kartının kullanım alanın her geçen gün artması beraberinde aslında bizlere kolaylıklar sunmaktadır. Bu konuda kredi kartınızı kullanarak hangi faturalarınızı ödeyebilirsiniz? Sorusu ile ilgili merak edilen bilgileri buranda açıklamak istiyoruz.

Kredi kartı ile ödenebilen faturalar

Elektrik faturaları

Kredi kartınızı kullanarak elektrik faturalarınızı gününü takip etmenize gerek kalmadan otomatik ödeme talimatı ile ödeme şansınız bulunmaktadır. Bunun için kullandığınız kredi kartının banka şubelerinden, telefon bankacılığından veya mobil bankacılık ile internet bankacılığı üzerinden otomatik ödeme talimatı vererek veya fatura ödeme işlemini yaparak düzenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Burada sizlerden istenecek bilgiler arasında “Abone Numarası” veya “İşletme Kodunu” bilmeniz gerekmektedir.

Doğalgaz Faturaları

Doğalgaz faturaları da kredi kartı ile ödenecek olan faturalar arasında yer almaktadır. Bunun içinde bağlı bulunduğunuz tedarikçi firmayı seçerek ve burada “Abone numarası” veya “Tesisat Numarasını” kullanarak kredi kartınız üzerinden otomatik ödeme talimatını verebilirsiniz.

Telefon- TV- İnternet

Kredi kartı ödeme yöntemlerinden olan fatura ödeme yöntemi ile Telefon faturalarınızı, İnternet Faturalarınızı veya Uydu TV faturalarınızı kolayca ödeme yapabilirsiniz. Bunun içinde yine “Abone numaraları “ veya sizlerden istenecek olan diğer bilgileri bilmeniz gerekmektedir.

Su Faturası

Su faturalarınız da kredi kartı yöntemi ile ödeme şansınız bulunmaktadır. Bunun içinde su faturalarının üzerinden yer alan “Abone Numarası”nın bulunması yeterli olacaktır.

Üniversite ödemeleri

Bankaların özellikle de üniversitelere ait ödemelerini de kredi kartlarınızı kullanarak yapabilirsiniz. Bunun için ödeme sayfasında yer alan anlaşmalı üniversitelerin ödemelerine bakmanız yeterli olacaktır. Genellikle birçok üniversitenin bankalar ile anlaşması bulunduğunu ve ödemelerinizi kredi kartını kullanarak yapma şansınız olduğunu belirtelim.

Bu belirttiğimiz faturalar dışında birçok faturanın ve vergi türünde ödenmesine bankalar imkan vermektedir. Ancak bazı bankaların anlaşmalarının farklılık göstermesinden dolayı buradan net bilgi veremiyoruz. Bunun için kullandığınız kredi kartının mobil bankacılık hizmetlerinden veya internet bankacılığı hizmetleri üzerinden ödeme yöntemlerine girerek bilgi alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma