Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Engelli İnternet Sitelerine Nasıl Bağlanılır? (Proxy)

Engelli İnternet Sitelerine Nasıl Bağlanılır? (Proxy)

Aydin Duran Aydin Duran -
83 0
Engelli İnternet Sitelerine Nasıl Bağlanılır? (Proxy)

Bilgisayarınızın bağlı olduğu internet filtre programları ve cihazlarının engellemeleri ile bazı sitelere erişime engellemektedir. Bağlantı ile engelli internet sitelerine nasıl bağlanılır sorusuna bu sebeple yanıtlar aranmaktadır. Proxy siteleri bu bağlantılar için kullanılabilir.

Engellenmiş sitelere bağlantı kurulmasının yolu mümkündür. Bu anlamda erişimin sağlanması ve engellenmesindeki dijital protokollerin en önemli sebebi IP adresleridir. Bağlantı kurduğunuz bilgisayar ile IP adresi sayesinde filtrelere takılan bağlantılar nedeniyle istediğiniz adreslere giriş yapamaz. Bu anlamda ihtiyacınız olan web Proxy hizmeti sizlere hızlı ve ekonomik çözümler sunmaktadır. Teknoloji ile yaşam için dikkat edilmesi gereken kurallar ve hususlar bulunmaktadır. Bu sebeple bazı sitelere erişimler engellenebilir.

Proxy internet sitesi ile sizlere gelişmiş uygulamalar ile güvenli bir web Proxy hizmeti alacağınız önemli bir adres olabilir. Ancak bu hizmeti aldığınız yeri iyi sorgulamak gerekir. Böylelikle ulaşmak istediğiniz her sayfayı ve internet sitesini destekler. Öyle ki video barındırma, sosyal ağlar, arama motorları, e-posta hizmeti gibi birçok hizmetin adresi olan Proxy ile sağlanabilmektedir.

Kısıtlamalar Önünüzde Duramayacak

Küresel ekonomide ihtiyaç duyulan gizli IP numarası ile bağlantı seçenekleri için önemli olan kısıtlamalara takılmadan bağlantı kurmaktır. Bu aşamada kısıtlamayı atlayıp istediğiniz internet siteleri ve uygulamalara gerçek IP adresiniz belli olmadan bağlantı kurulabilmektedir. Böylelikle web Proxy sizi ve dijital adreslerinizi gizler, internet ile trafiğinizi farklı IP adresleri ile başka bir sunucuya yönlendirir. Bu sayede hedef sunucuda farklı bir adres görünür.

Engelli İnternet Sitelerine Nasıl Bağlanılır? (Proxy)
Engelli İnternet Sitelerine Nasıl Bağlanılır? (Proxy)

Bireylerin çalıştığı iş yeri başta olmak üzere uluslar arası alanda hükümet tarafından yasal olarak engellenen siteler söz konusu olmaktadır. Daha çok iş yeri ile filtreler sayesinde sayfalara ulaşımın engellendiğinden bahsetmek doğrudur. Web Proxy aracılığıyla bir internet sitesine bağlantı kurduğunuzda sunucu sizin IP adresiniz bilemez ve anonim kalırsınız. Böylelikle trafik farklı bir IP ile ulaşım sağlar.

Dilediğiniz İnternet Sitesine Bağlantının Yolu Proxy

Ücretli Proxy hizmeti veren internet siteleri olduğu kadar ücretsiz olarak bu hizmeti alabileceğiniz adresler bulunmaktadır. Özellikle iş yerlerinde Youtube ve Facebook gibi sosyal medya sayfaları engellenmektedir. Bu sayfaları ziyaret ettiğinizde filtre programının hata mesajı ile karşılanırsınız. Böylelikle uygulamalar sizin bağlantınızı tamamen engeller. Bu engellerin ortadan kaldırılması için Proxy sitemizi kullanmalısınız. Zira en önemli yönü de internet ile özgür bir gezinme olanaklarınız olmasıdır. Öyle ki web siteleri ziyaretleriniz diğer web sitelerince izlenememektedir.

Dijital yollardan internet protokolü (IP) adresiniz bilgisayarlar ve akıllı telefonlar için benzersiz bir numaradadır. IP adresini gizlemenin en iyi yolu Proxy sitelerini kullanmaktır. Böylelikle numaralar ile adresinizi gizleyebilirsiniz.

Web proxy sitenizi hangi sitelerde kullanabilirim?

Genel itibarla web Proxy kullandığınız takdirde istediğiniz siteye ulaşabilirsiniz.  Fakat bu durum kullanıcıların isteğine bağlı olarak bağlantı kurmak isteyenlerin kendi ülkesi, iş yeri ve okuluna göre değişiklik göstermektedir. Özellikle sosyal medya ile Youtube ve Facebook gibi sitelerdeki engeller ortadan kaldırılmaktadır. Fakat her siteye bağlanacağınızın bir garantisi bulunmamaktadır. Bunun sebebi farklı internet sitlerinin farklı programlama dillerine sahip olmasıdır. Bu yüzden teknik olarak gereksinimlere ihtiyaç duyulmaktadır.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma