Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Yapı Kredi World Kredi Kartı Temassız Özelliğini Açma Kapatma

Yapı Kredi World Kredi Kartı Temassız Özelliğini Açma Kapatma

Aydin Duran Aydin Duran -
171 0

Sizin için uygun olmadığını düşündüğünüz Yapı Kredi World Kredi Kartı Temassız Özelliğini açmak ve kapatmak  için;

* Yapı Kredi Şubelerine gitmeniz,

* 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığını aramanız,

* Yapı Kredi İnternet Bankacılığından işlem yapmanız gerekiyor.

Yapı Kredi bankası miadı dolmuş olan kartları yenilerken ve yeni kredi kartı başvurularında artık temassız kart özellikli olarak müşterilerine gönderiyor. Sizin türlü nedenleriniz olabilir fakat Temassız kullanım yapmak istemiyorsanız bu durum anlayışla karşılanmak zorunda. Bu nedenle Yapı Kredi Bankası da temassız olarak gönderdikleri kartların talep edilmesi halinde bu özelliğini kapatıyorlar.

İnternet Bankacılığından Açın, Kapatın

world kredi kartı temassız
world kredi kartı temassız

İnternet bankacılığı kullanan kişilerden biriyseniz burada şanslı olabilirsiniz. Çünkü dijital bankacılık girişi ile birlikte kendi taleplerinize göre kartınızın bazı özelliklerini anlık olarak açma ve kapama haklarınız bulunuyor. Fakat kullanmıyorsanız aslında dert edilecek bir husus yok. Çünkü Yapı Kredi Telefon bankacılığı taleplerinizi alıyor ve isteklerinizi de yerine getiriyor. Bu sadeye bu özelliğinizi de sürekli yada geçici olarak iptal etmiş olabiliyorsunuz.

Bütün bunların dışında iptal edebileceğiniz bir mecra da banka şubeleri. Ülke genelinde şube sayısı ile her bölgede kendine yer edinen banka şubelerine ulaşmanız da zor değil. Buralardan istediğiniz gibi kartınızın temassız özelliği de dahil olmak üzere her türlü işlemini yapabiliyorsunuz.

Temassız Ödeme Güvenli ve Hızlı

Aslında bankaların sunduğu bu hizmet oldukça güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Hızlı olmasının nedeni şifre girişi yapmak zorunda kalmamanız. Bu sayede yaklaşık 5 saniye gibi bir zaman kavramında ödeme yapıyorsunuz. Bu durum hem sizin hem üye iş yerinin zaman kazanmasını sağlıyor. Nitekim bir çok tüketici ödeme noktalarındaki zaman kaybından şikayetçi oluyorlar.

Temassız Okuyuculu POS Cihazları Ödeme Alıyor

Yapı Kredi World Kredi Kartınızın temassız özelliğini kullanabilmeniz için Vİsa Paywave ve MasterCard Contactless okuyucusu bulunan üye işyerinde harcama yapmanız gerekiyor. Bu durum bile üye işyerlerinin POS cihazlarını değiştirmesine neden oluyor.

World Temassız kart ile alışveriş limiti 90 lira ile sınırlı. Bu rakamın üstü için şifre girmek zorundasınız fakat altı rakamlar için şifresiz anlık ödeme imkanlarına sahip oluyorsunuz. Kartınızı hiç kullanmamışsanız ilk önce kart şifresi ile alışveriş yapmanız gerekiyor. Yeni kart almışsanız öncelikle de ATM’den giriş yapmalısınız.

World Temassız Kullanımı Açtırma

World Card kullanıcıları henüz bu özelliğini açtırmamışsa yada kapatmış ve kullanıma açtırmak istiyorsa bu işlemi aktif hale getirmek için banka şubelerini ziyaret edebilir. Yine Yapı Kredi İnternet Bankacılığı üzerinden kendileri de açarak kullanıma başlayabilirler. İnternet dışında aktif hale getirebileceğiniz bir mecrada 444 0 444 Telefon bankacılığı oluyor. Bütün bunların dışında SMS ile açtırmak isteyen kişiler de; TMS boşluk TC NO yazdıktan sonra 4454’e mesaj gönderebiliyor. u sayede kartınıza temassız özellik yükletmiş oluyorsunuz.

Kısaca Yapı Kredi World Kredi Kartı Temassız Özelliğini kapatmak için banka şubesi, internet bankacılığı yada telefon bankacılığını kullanmanız yeterli oluyor.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma