Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. İstanbulda coronavirüs vaka sayısı kaç kişi virüsü kaptı

İstanbulda coronavirüs vaka sayısı kaç kişi virüsü kaptı

Sonsatir Sonsatir -
150 0

Dünya’nın bir numarası şüphesiz Coronavirüs. Bu anlamda tüm ülkeler adımlarını teker teker atarken Sağlık Bakanlığı çok daha iyi, dikkatli adımlar atıyor. Nitekim bu adımların neticesini de zamanla daha iyi göreceğiz. Piyasa da merak edilen konuların başında elbette vaka sayısı, kaybedilen hasta sayısı ve iyileşen hasta sayısı gibi hususlar. Bu manada en çok merak edilende hasta sayısı. Türkiye’nin en çok nüfusuna sahip İstanbul’da coronavirüs vaka sayısı kaç, kaç kişi virüsü kaptı gibi sorular mevcut.

İstanbul’da Coronavirüslü Hasta Sayısı Kaç

Sağlık Bakanlığı çok merak edilmesine rağmen Türkiye’de hangi şehirde kaç tane coranavirüs hastası olduğunu, kaç kişinin bu virüsten etkilendiğini, hastanelerdeki hasta sayısının il bazında kaç tane açıklamıyor. Bu durumun elbette nedeni insanların endişeye kapılmasını önlemek. Bu anlamda bakanlık önemli bir gelişmeyi soğukkanlılıkla idare ediyor. Hatta Türkiye’nin attığı bu adımlar dünya genelinde de ayrıca örnek teşkil ediyor ki, bir çok ülkenin takip ettiğini söylemek doğru olacaktır. Sayılar henüz belli olmasa da, İstanbul’da yaşayan ünlü insanların bu hastalığın pençesinde olduğu biliniyor. Yani İstanbul’da kesin olarak coronavirüse yakalanan hastanın olduğu kesin. Eski futbolcu Rüştü Rençber, Teknik Direktör Fatih Terim, Galatasaray yöneticisi Abdurrahim Albayrak ve Fenerbahçe Basketbol takımından ismi açıklanmayan 6 kişinin bu hastalığa yakalandığı biliniyor. Hatta haberler arasında Başakşehir Belediye Başkanı Göksel Gümüşdağ’ında olduğunu söylemek gerekiyor. Bu durumda İstanbul’da virüse yakalanan kimsenin olmadığını söylemek imkansız. Nitekim Ülke genelinde önemli bir nüfus sayısına sahip iken ve yurt dışından ziyaret eden turist sayısının her daim üst seviyelerde olduğu bir şehirde olmaması imkansız denebilir.

Coronavirüs’ün Başkenti Değişti

Tüm dünya ülkeleri diken üstünde. Çin’den sonra virüsün başkentini İtalya ile İspanya’nın paylaşması, ana adresi Avrupa olması sonrası ülkemize gelen yolcu sayısı da düştü. Nitekim dünya geneli en çok yolcu taşımacılığı yapan Türk Hava Yolları da önemi sayıda uçuşlarını iptal etti. Bunun yanında 65 yaş sınırı ve sonrası şehirler arası toplu yolcu taşımacılığında kısıtlamaya gidilmesi virüslü hastaların naklini engelleyecektir.

Okunmalı : Karantinada Ohalde Ücretsiz Gıda Paketi

İstanbul’da Virüse Yakalanan Vaka Sayısı Kaç

İstanbul’da coronavirüs vaka sayısı bilinmeyen rakamlar arasında. Ancak ilerleyen zamanlarda artış gösterecek olan sayı ile Bakanlığın bu tutumunun değişmesi muhtemel. Bu sayede hangi ilde kaç tane hasta sayısı olduğu öğrenilebilir. Nitekim son aşamada ülke geneli güncel rakamlar Bakanlığın vermiş olduğu bir tabela ile takip ediliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma