Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Koronavirüs Kapsamında Şehir Dışına Çıkış Şartları İzin Alma

Koronavirüs Kapsamında Şehir Dışına Çıkış Şartları İzin Alma

Sonsatir Sonsatir -
92 0

Şehir dışına çıkışlarda toplu taşıma araçlarına 28 Mart 2020 saat 17:00 den itibaren bilindiği gibi sınırlama getirildi. Bu sınırlama ile alınan kararlar ve genelgeler eşliğinde şehir dışına çıkacak kişilerin Valilik ve Kaymakamlıklardan izin alması ve karşılığında düzenlenecek seyahatname otobüs ile şehir dışına çıkmasına müsaade edilecek.

Şehirler arası yolculuk izni

Karantina kapsamında şehir dışına çıkışlarda belli şartlar bulunuyor. Bu şartları taşıyan kişiler hasta olması halinde de şehir dışına çıkabilecek. Ancak başvuru ile bilikte verilecek izin belgesi ile yolculuk yapılması zorunda. Öncelikli olarak şehir dışına çıkacak kişiler dilekçe ile Valilik ve Kaymakamlıklara başvuru yapacak.

Şehir Dışına Çıkış İzin Dilekçesi.

Dilekçe sonrası ile atılacak adımlar ve düzenlenmesinde yapılacak şartlar şu şekilde;

28 Mart 2020 tarihinde saat 17.00’den itibaren diğer illere yapılacak otobüs ve ticari minibüslerin seferleri ancak Valilik izni ile yapılabilecektir.
2- Tüm vatandaşlarımızın hali hazırda bulundukları şehirde kalmaları esastır. Ancak;
a) Tedavi amacıyla doktor kararıyla başka bir ile sevki yapılan,
b) Birinci derecede yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar,
c) Son on beş gün içerisinde ile gelmiş, burada kalacak yeri olmayan kişiler,
d) Görev yeri il dışında olup görev yerine gidecek kamu görevlileri,
Kaymakamlıklarda,  Otogarlar ve Havalimanı içerisinde kurulan Seyahat İzin Kurulundan alacakları belge ile seyahat edebilecektir. (her ilde kurulmayabilir)
3- İller arası seyahat etmesi zorunlu olan vatandaşlar, Kaymakamlıklarda, Otogarında ve Havalimanında oluşturulan Seyahat İzin Kurulu’na başvurarak seyahat belgesi düzenlenmesi talebinde bulunacaklardır. Talebi uygun görülenlere kurul tarafından seyahat güzergahı ve süresini de içerecek şekilde her şahıs için ayrı “Şehirlerarası Seyahat İzin Belgesi” düzenlenecektir.

Şehir dışına çıkış izni için bulunduğunuz il valiliği yada ilçe kaymakamlığına başvuru yapılması gerekiyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma