Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Bankalar
 4. »
 5. İhtiyaç Kredisi Alımında Banka Neler İster?

İhtiyaç Kredisi Alımında Banka Neler İster?

Aydin Duran Aydin Duran -
153 0

Hepimizin nakit paraya ihtiyacı olabilir ve bunu anlık olarak çekebileceğimiz en güzel alternatif yer bankadır. Bankalar ihtiyaç kredisi verirken hangi evrakları talep eder, nasıl çekilir ve prosedürleri nelerdir diyenleri aydınlatmak istedik. Bankadan ihtiyaç kredisi almak ve sonuçlandırmak için iyi bir kredi notuna sahip olmanız gerektiğini kesinlikle unutmayın.

İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır Gerekli Belgeler

En çok kış aylarında ve yaz aylarında masraflarımız tavan yapar. Bu durumda en basit yol olarak birçoğumuz bankalara koşarız. İhtiyaç kredisi bu konuda bize destek olan unsurlardır. Kredi türümüzü ve miktarına göre de faiz oranı ve dosya masrafı gibi gerekli işlemlerde de değişiklik söz konusudur. Bu açıklamayla beraber size ele almak istediğimiz önemli olan şeylere 2 ana başlıkta ele aldık.

Bütün bireysel kredi ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla bankamızın vermiş olduğu ihtiyaç kredilerimizi almak için telefonunuzdan başvuru yapmanızı koşul olarak sunuyoruz. Başvuru sonuçlandığında en yakın şubemize gelip gerekli evrakları tamamladıktan sonra ihtiyaç krediniz artık elinizde.

İhtiyaç Kredisinde Alınması Gereken Belgeler

– Nüfus cüzdanı fotokopisi veya Ehliyet fotokopisi

– Maaş bordrosu (Geliri göstermesi için)

– İkametgâh Belgesi ya da fatura gibi resmi belgeler istenmektedir.

Bankaların İhtiyaç Kredisi Verirken Müşterilerinde Dikkat Ettikleri Hususlar

– Ödemelerini Gecikmeye Almayan

– Düzenli Kişilikte Olan

– Kefil Olma Durumu vb. birçok kriterden geçmeden kredi almanız mümkün değil.

Eğer bu kriterlere sahip biriyim diyorsanız ihtiyaç kredinizi hemen en yakın şubemizden alabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılayan ve her zaman yanımızdan eksik etmediğimiz müşterilerimize ihtiyacını karşılayan ihtiyaç kredisi bankalarımızda hizmetinize sunulmaktadır.

İhtiyaç Kredisi Hangi Durumlarda Çıkmaz?

 • Bankalarla olan ilişkinizde kırmızı kalem yediyseniz,
 • Ödemelerinizde düzensizlik varsa ve gecikmiş dönem borçlarınızı dikkate almadıysanız,
 • Kötü siciliniz varsa ve daha önceden hakkınızda yasal takip başlatıldıysa,
 • Kefil olmadığı durumlarda,
 • İpotek yada teminat göstermediğiniz anlarda,
 • Çalışmayanların bordrosuz çekim taleplerinde ve benzeri durumlarda ihtiyaç kredisinin çıkmama nedenleri arasındadır.
İhtiyaç Kredisi Çekmek İçin En Uygun Zamanı Belirlemek

Artık bankalar ihtiyaç kredisi adı altında müşterilerine ekstra avantajlar sağlıyor. Sağlık problemlerinden dolayı yapılan ödemeler bazen bir hayli fazla olabilir, fakat üzerinizde nakit yada kredi kartı olmayışı sizi borçlu duruma sokabilir. Bankaya gittiğinizde sağlık için ihtiyaç kredisini çekebilirsiniz.

Yeni evlenenler için birbirinden güzel alternatifler var, Evleneceğim ve param yok ne yapmalıyım? Aklınızda böyle bir şey varsa size en yakın banka şubesine gidin ve derdinizi anlatın. Evlilik kredisi adı altında ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz nakit paraya sahip olabilirsiniz.

İş kurmak ve yeni bir projeye başlamak belirli sermaye istemektedir. Fakat elinizde yeteri kadar paranız yoksa hayalinizi gerçekleştirme zorlaşır ve bu sizi hedefinizde şaştırabilir. Bankadan ihtiyaç kredisi çekmek tüm düşlerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olabilir, tüm bankaların kredi faiz oranlarını inceleyerek bu adımı atabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma