Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Ziraat Bankası Vadeli Dolar Hesabı Faiz Hesaplama

Ziraat Bankası Vadeli Dolar Hesabı Faiz Hesaplama

Aydin Duran Aydin Duran -
295 0

Devletin bankası Ziraat vadeli döviz hesabı açma imkanı veriyor ki, yatırımınızı da bu hesap üzerinden şekillendirmek isteyebilirsiniz. Farklı döviz kurlarına olanak veren Ziraat Bankası Vadeli Dolar hesabı ile kazandırıyor. Birikiminiz dolar üzerinden ise ve harcamanız gerekmiyorsa risksiz olarak güvenli bir şekilde bu hizmetten faydalanabilir, faiz kazancı sağlayabilir diğer taraftan da ekonomiye kazandırmış olursunuz.

Ziraat Bankası Vadeli Dolar Hesabı Özellikleri

Ziraat Bankasından açacağınız vadeli dolar hesabınıza yatırdığınız yatırımınızı 1098 gün süreye kadar yatırabiliyorsunuz. En az ise 30 gün ve üzeri olması gereken yatırımınızı süresi sonunda faiz getirisi ile birlikte alabiliyorsunuz. Vade süresi ile yatırdığınız tutar üzerinden hesaplanan getirinizi vadesi beklemeden de alabiliyorsunuz. Fakat bu durumu banka kabullenmesi gerekir. Kabul sonrası ise vadesiz hesap niteliğinde paranız size iade ediliyor. Yani bir kez daha düşünmekte fayda var.

Vadesi dolan hesabınızın sonunda paranızı çekmezseniz banka aynı şartlarda vade ve faiz ile yenileme yapıyor. Tabi süresi bittiğinde ayrı bir talimatınızın bulunması halinde banka bu işlemi ele almıyor.

Vadeli Dolar Hesabı Limitleri

Ziraat Bankası Vadeli Dolar hesabı açabilmenizi için en az bin dolar yatırmanız gerekiyor. Bu tutarı vadeli yatırabilmeniz için ise en az süre 30 gün ile sınırlı. Daha az bir süre için yatırım söz konusu değil.

100 Bin liraya kadar devlet güvencesinde olan Ziraat Bankası Vadeli Dolar Hesabı güvenli kazançlı bir yatırım olarak sizin için iyi bir alternatif olabilir.

Ziraat Bankası Vadeli Dolar Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Bankasının dijital bankacılık ürünlerinden birini kullanıyorsanız yatırım hesabı açmanız çok daha kolay oluyor. Anında dolar hesabı açarak alım yapabilirsiniz ve yatırımınızı yapmış olursunuz. Fakat internet bankacılığı yada Ziraat Mobil kullanmıyorsanız bu hesabı açabilmek için banka şubesini tercih etmeniz gerekiyor.

Ziraat Bankası Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları

* 31 güne kadar % 2,75

* 32-91 güne kadar % 2,75

* 92-180 güne kadar yüzde 2,75

* 181-364 güne kadar % 2,75

* 365-400 Güne kadar % 2,80

10 Bin Doların Faiz Getirisi Ne Kadar?

*32 gün 19,17 Dolar

* 100 Gün 61,78 Dolar

* 182 gün 116 dolar

* 365 gün 242,25 Dolar

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma