Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Finansal Sorunlar
  4. »
  5. 3 Başlıkta Avukatlık Ve İcralık Olanlara Ziraat Bankasından Kredi

3 Başlıkta Avukatlık Ve İcralık Olanlara Ziraat Bankasından Kredi

Aydin Duran Aydin Duran -
198 0

Ekonomi buhran yaşantınız sonrasında ödenemeyen borçlar miadını doldurduktan sonra icra dosyalarına konu oluyor. Bu noktadan itibaren icraya veren kurum eğer bankalarsa icra dosyanıza  istinaden sizlere kredi tahsisi yoluna gitmezler. Fakat farklı durumlardan doğan icralık dosyanız bulunuyorsa bu durum biraz farklı olacaktır. Çünkü bankalar borçlarınızı yine bankalar nezdinde görürken icralık dosyalarınızı da inceleme hakları bulunmamaktadır. Bu durumda kredi alımı yolu açık olur. Fakat bankalara olan borçlarınızdan dolayı icraya verilmişseniz bu borcunuzu bütün finans kuruluşları görür ve kredi temininden kaçınır.

Önce Avukatla Mutabakat Kurun

Kredi borçlarınızın süresi olan üç aylık süre dolumu sonrasında bankalar alacaklarını tahsil edebilmek odanı vekili olan avukatlara borçlarınıza ait dosyayı tanzim ederek teslim eder. Sebep olan borçları sizden faizi, masrafları ile birlikte alabilmektir. Bu süreden sonra sizinle muhatap bankanın avukatıdır. Avukat sizi öncelik telefon ve tebligatlı yazılar ile tabiri caizse psikolojik baskı kurarak borcu tahsil etmek ister. Burada krediniz, geçen süre, faiz, avukat masrafı ve diğer ücretler ile birlikte sizin borcunuzun çok daha üstünde rakamlar bekler. Bu rakamlar sizi korkutur ve genelde tüketicilerde bunu ödeme yoluna gider. Fakat bazı durumlarda bu ödemeler gerçekleşemediği için gerçekten icra işlemi başlar ve gerisi silsile yolu ile gelir. Bu anlamda Kredi İcra Borcundan Nasıl Kurtulurum başlıklı yazımızı okumanız size faydalı olacaktır.

Avukatlık ve icralık olan kişilere borcun ifası için kredi tahsisi yapılabilir. Bu kredinin alımında ilk adres şube sayısı ve müşterisi potansiyeli ile bir devlet gücü olan Ziraat Bankası olabilir. Çünkü güncel olarak Ziraat Bankası avukatlık ve icralık olanlara kredi tahsisini yaparken yapılandırma adı altında uzun vadelerde ve düşük faizler sunuyor. Bu faizler ile mevcut kredi borcunun yapılandırılması ile rahat bir nefes alabilirsiniz.

Kredi Yapılandırması Bir Avantaj

Avukata düşen borçlarınız için yetkili kişiler ile görüşmeniz neticesinde banka ile kredi yapılandırmanızı tekrar yapmış olsanız da bu durum avukatın inisiyatifinde olan bir husus. Burada bankayla muhatap olmazsınız ve tüm ödemelerinizi yine avukat nezdinde yaparsınız. Fakat ödemenizi aksatma yaşamanız halinde bu durum maddi ve manevi olarak sizin daha büyük kayıp yaşamanıza neden olur. Bu nedenle ödemelerinizde aksama yapmadan hassasiyet göstermeniz gerekecektir.

İcra takibinin başlaması ile birlikte size borcun ifası için bir tebligat gelir ve bu tebligatta belirtilen süre içerisinde borcunuzu ödemeniz gerekecektir. Bu borcu ödemediğiniz takdirde yasal işlem önce maaşınıza, sonra banka hesaplarınıza ve mal varlıklarınıza kadar uzanır ve bir dizi önlemler alınır. Bu önlemlerden önce mevcut borçlarınızı ödemek için başvuru adresiniz Ziraat Bankası Kredileri olabilir.

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Yollarını Deneyin

Ziraat Bankası kredilerine başvuru yapabilmeniz için banka şubesine başvurmanız en mantıklı yol olabilir. Çünkü bankalar nezdinde yasaklı konumuna gelmişseniz dijital başvurularınıza anlık olarak olumsuz yanıt verilebilir. Özelikle Devlet memuruysanız yada SSK lı olarak uzun süredir çalışıyorsanız kredi tahsisinin yolu daha kolay açılabilir. Çünkü düzenli gelir her zaman bankaların ilk talep ettikleri hususdur. Özellikle maaşınızı da Ziraat şubelerinden alıyorsanız burada kredi almanız daha kolaylaşır. Ziraat Banksından farklı yollardan kredi başvurusu yapmak istiyorsanız kullanabileceğiniz yollar ise şu şekilde;

* SMS ile Başvuru (TUKETİCİ boşluk TC NO boşlu KREDİ TUTARI boşluk VADE boşluk GELİR yazarak 4747’ye sms gönderin.)

* Ziraat Mobil’den Başvurular kısmından giriş yaparak ilgili bilgiler eşliğinde.

* Ziraat Bankası Şubelerinden

* Ziraat İnternet Bankacılığından

* ATM’den başvuru

* Telefon Bankacılığından Başvuru (444 00 00 ve 850 220 00 00)

Avukatlık ve icralık olanlara kredi tahsisi yapılmasında kredi notunuza ağlı olarak daha yüksek oranlarda faizler eşliğinde kredi çekmek zorunda kalabilirsiniz. Zira bu durum sizi rahatlatan, icra dosyasından kurtaran ve uzun vadelerde borcunuzu ödemenize neden olan bir hizmet olarak size yansır.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma