Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Süslemeleri Göz Dolduracak

Süslemeleri Göz Dolduracak

Sonsatir Sonsatir -
97 0

Antalya’ya Kepez Belediyesi tarafından kazandırılan önemli yapı taşlarından birisi olan Çelebi Sultan Mehmed Camii inşaatı tamamlanma aşamasına yaklaşıldı.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün ayrı bir önem verdiği Kepez İlçesi, Yeni Mahalle’de yapımına devam ediliyor. Kaba inşaatının bittiği görkemli yapının detaylı süslemeler ile zenginleştirilmesi bekleniyor.

Cami inşaatına başlanılmadan önce farklı onlarca caminin ziyareti ile alınan tarihten esintiler, modern dokunuşların uygulanacağı caminin her kesimden kişilere hitap etmesi adına her türlü detay ayrıntılı olarak irdeleniyor.

Haftanın 7 Günü 24 Saat Kur’an-ı Kerim Okunacak

Cami inşaatının tamamlanarak faaliyete geçmesinin ardından yapılacak projeler ise şimdiden netlik kazanmaya başladı. Aktif olarak faaliyet göstermeye başlamasının ardından camide 24 saat canlı Kuran-ı Kerim tilavetinin yapılması planlanıyor. Ülkemizde ilk kez uygulanacak proje ile hafızlar haftanın her günü 24 saat boyunca canlı Kuran-ı Kerim okuyacak. Ayrıca Pazartesi ve Cuma geceleri okunacak mevlidi şerifler ile Peygamberimiz (SAV) anılacak.

Süslemeleri Göz Dolduracak

İnşaatın bitirilmesinin ardından süsleme çalışmaları usta ellere bırakılacak. Caminin görselliğine zenginlik katacak detayların birer birer incelendiği, mermerlerin ise tamamen el işçiliği ile süslenmesinin ardından Antalya tarihindeki yerini alacak.

Antalya’ya ve Kepez’e vizyon kazandıracak cami 2 bin 742 m2 alan içerisine yapılırken, 600 m2 olarak ibadet yeri ayrılmış durumda. 24 Saat kapısının açık olacağı cami Türk-İslam coğrafyasına uygun olarak tasarlanmış. İstanbul Fatih’teki tarihi Atik Ali Paşa Camii’ne benzeyen Kepez Çelebi Sultan Mehmed Camii’nde aynı anda 5 bin kişinin namaz kılması bekleniyor.

Kepez Yeni Mahalle’de bulunan Seyhan ve Ceyhan Caddelerinin kesiştiği noktaya inşa edilen camii için heyecanlı görünen Başkan Tütüncü; Manevi imara ihtiyacın bulunduğunu, kendi değerlerimize, kendi inancımıza uygun hizmetleri inşasına devam edilen Çelebi Sultan Mehmed Camii gibi nitelikli camilerin yerine getireceğini belirtti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma