Ziraat Bankası Emekli Maaş Promosyonu Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası Emekli Maaş Promosyonu Nasıl Alınır?

2007 yılında tüm çalışanların belli oranlarda almaya başladığı maaş promosyonu zaman içerisinde tamamını almaya çevrilmiş olsa da emekliler bu haklarından yararlanmaya kısa süre önce başlayabildi. Sürekli emekli dernekleri tarafından dile getirilen emekli maaş promosyonu yapılan çalışmalar sonrasında tüm bankalar tarafından verilmeye başlandı.

Maaşlarını Ziraat Şubelerinden alan çoğunluk emeklinin bu bankayı seçtiğini düşündüğünüzde ciddi sayılardan söz  etmek mümkün. Bu anlamda en büyük kamu bankamız unvanını kaybetmeyen Ziraat Bankası maaşını almak için kendisini seçen müşterilerine gerekli desteğini de sürdürmektedir. Emekli denirken burada SGK bünyesinde toplanan Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-kur emeklilerinin aldıkları maaşları için başvurdukarı bankalar üzerinden promosyon almalarıdır. Bu anlamda Ziraati seçen emekliler de Ziraat Bankası Maaş Promosyonu almaya hak kazanıyor.

Ziraat Emekli Maaş Promosyonu Ne Kadar?

Burada iki farklı hesaplama bulunuyor. Maaşınız Bin lirayı geçmiyorsa alacağınız promosyon tutarı 300 Lira oluyor. Bin ve iki bin lira arasında ise 375 Lira alırken, 2 bin lira üzerinde maaş alıyorsanız alacağınız promosyon tutarı da 450 Lira oluyor. Tüm bu promosyon alma için şart ise maaşınızı Ziraat Bankası şubeleri bünyesine taşımak ve en az üç yıl boyunca buradan maaşınızı almaktır. Burada vereceğiniz taahhüt sonrasında üç yıllık promosyon tutarı size peşin olarak ödeniyor. Birden fazla emekli maaşı alan tüketicilerde bulunuyor. Bunların promosyonları ise maaşlarının toplamı üzerinden hesap edilerek veriliyor.

Ziraat Bankası Emeklilik Maaşı Alma Başvuruları Nasıl Yapılıyor?

Emekli maaşınızı aldığınıza tüm kayıtlar TC numaranız üzerinden sorgulanıyor. Kimliğinizi alarak bir banka şubesine başvurmanız halinde, Ziraat Bankası internet bankacılığını kullanıyorsanız buradan, Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinin numarası 0 850 220 00 00 aranarak başvuru yapılabiliyor.

SMS İle Başvuru

Maaş taşıma işlemi ve promosyon alımı için SMS ile başvuru şartları da bulunuyor. Bunun için 4757 numaraya PRO boşluk TC NO yazdıktan sonra gönderim yapıyorsunuz. Bununla birlikte bir Ziraat ATM sinden de başvuru yapılabiliyor. Bu başvurular sonrası Müşteri ilişkileri temsilcileri ile ilgili kişiler aranarak kişinin onayı alınıyor ve maaş taşıma ve promosyon ödemesi işlemi gerçekleşiyor. Promosyon ise bir hafta içerisinde hesabınıza aktarılıyor.