Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Denizbank Biriken Altın Hesap

Denizbank Biriken Altın Hesap

Aydin Duran Aydin Duran -
197 0

Güvenirliliği ile klasik bir yatırım halini alan altın fiziki olarak evlerimizin bir köşesinde duruyor olabilir. Burada kaybolma yada çalınma riski taşıyan altınların daha güvenli bir şekilde tutulması ve bu esnada da Türkiye ekonomisine katkı sağlaması gerekir. Bunun için yapacağınız işlem bankalarda altın hesabı açmak ve buradaki bankacılık ürünleri üzerinden değerlendirerek kazanmak olacaktır. Denizbank Altın Hesap bu ürünlerden sadece birisi iken müşterilerine Deniz Altın mevduat hesabı ile hizmet veriyor.

Denizbank Altın Bozdurma

Değeri açısından sürekli hakkında yazılan altın için her daim beklentiler büyük. Bu yüzden yatırımlarda altın üzerinden gerçekleştiriliyor. Cazip olması nedeniyle yüzyıllardır ilk sıradaki yerini koruyan altın değeri münasebetiyle hem tüketicileri hem de bankaları kendisine çekiyor. Fiziki olarak bankalarda bulunan altınınızı çekemiyorsunuz fakat TL’ye çevirerek çekebilmeniz mümkün. Gram üzerinden hesaplanan altınınız BORSA İstanbul değeri ile hareket ediyor. Yani fiziki altın neyse bankalarda bulunan gram altınınız da aynı değeri taşıyor.

Deniz Altın hesap iki türlü hizmet veriyor. Vadeli Altın ve Vadesiz Altın Hesabı olarak iki türlü seçeneği seçebiliyorsunuz. Bu sizin tercihinize kalmış. Vadeli hesaptan anlayacağınız üzerine yatırdığınız altın tutarı üzerinden hesaplanan faiz oranları ile kazanç sağlamanız mümkün. Vadesiz Altın hesap ile istediğiniz zaman satış imkanınız bulunuyor. Düşük tutardan alım yaparsanız yükseldiğinde de satış ile kazancınızı artırabilirsiniz. Dijital ortamlarda verilecek internet bankacılığı sayesinde bu işlemi anlık olarak ta yapabiliyorsunuz.

Denizbank ayrıca külçe altın hizmeti de veriyor. Gramajları 1, 2,5gr,  5, 10,50 ve 100 gram olarak talebinize göre ambalajlanabiliyor. Bu külçe altınlarınızı yine bankadan alabildiğiniz gibi bankaya da satabiliyorsunuz. Yani nakite çevirmeniz de mümkün.

Denizbank Altın Günleri

Evinizde bulunan fiziki altınları Denizbank Altın Hesabına yatırmanız da mümkün. Bunun için ezilmemiş, yırtılma yada yıpranma gibi unsurları taşımayan altınlarınızın olması gerekiyor. Çünkü yıpranan eskimiş altınları banka almaktan kaçınıyor. Banka fiziki olarak götürdüğünüz altınları ayarına göre alıyor ve bunu grama çevirdikten sonra açtığınız altın hesabına yatırımını sağlıyor. Bankaya fiziki olarak yatırılan altınların toplanması ise Denizbank Altın Günleri ile gerçekleştiriliyor.

Denizbank Altın Hesabına yatırdığınız altın tutarı 1 kg ve katları şeklinde ise fiziki olarak alabilmenize imkan getirilmiş. 1000 gram altınınız bulunuyorsa altın olarak alabilirsiniz fakat daha küçük gramajları külçe olarak alamıyorsunuz.

Altın alım ve satımlarında bir işçilik masrafı söz konusu oluyor. Bu masraf ise tüketiciye yükleniyor ki, bankalarda bulunan hesaplarda böyle bir masraf söz konusu olmuyor.

Altın Biriken Hesap İle Biriktirin

Denizbank’ın müşterilerine sunduğu Altın Biriken hesap ile vereceğiniz düzenli talimatlarla altın birikimi yapabilmenize olanak verilmiş. İster aylık, ister üç ayda bir olmak üzere talimat veriyorsunuz ve otomatik alınan altınınız vadeli olarak işlem görüyor. Faiz kazancı ile altının değerinin artması neticesinde iki kez kazanan taraf yatırımcı olarak tüketiciler oluyor. Biriken altın hesaba gram olarak, çeyrek ya da yarım altın alımı gibi talimatlar verebiliyorsunuz. Yatırım hesabı olması münasebetiyle de almış olduğunuz altınları vadesi boyunca bozduramazsınız. Daha önce bozdurmanız halinde de faiz getirisinden feragat etmiş olursunuz.

Tüm bankalarda olduğu gibi Denizbank Altın Hesap avantajları ile tüketicilerin hizmetinde. Yatırımını altın ile yapanlar için iyi bir alternatif olduğu aşikar.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma