Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. İşim Yok, Gelir Belgem Yok Kredi Alabilir miyim? Hangi Bankalar Veriyor?

İşim Yok, Gelir Belgem Yok Kredi Alabilir miyim? Hangi Bankalar Veriyor?

Aydin Duran Aydin Duran -
286 0

Son dönemlerde bankalardan kredi çekmek çok zor hale getirildi. Günümüzde bankalar ile çalışmak isteyenlerin kredi notları ön puana çıkıyor, ekonomik kriz döneminde ise kırmızı kalem yememek gerçekten zor görünüyor. Maaş bordrosu olmadan kredi çekmek ve çalışmayanlara para çıkarmak gibi konularda esnek davranan banka bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz.

Çalışmayana Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar

Maaş bordrosuz kredi veren banka var mı diye sizler için araştırma yaptık. Maaş bordrosu olmadan, kredi veren bankaları sizler için sıraladık. İşsize Kredi başvurusu, maaş bordrosuz kredi veren bankalar, çalışmayana gelir belgesi olmayana kredi denildiğinde tuhaf gelebilir. Aslında başvurular da ilk bakılan evrak, düzenli gelire sahip olup olmamasıdır. Yani düzenli bir gelir belgesi var mı yok mu o önemlidir. Bu yüzden bankalar, kredi başvurusu yaptığımızda SGK (Sosyal Sigorta Kurumu) ağındaki mali yapımızı inceler. Buradan kişinin aldığı maaş miktarı ile çalışma durumu teyit alınır. Bazı vatandaşlarının Sosyal Sigorta Kurumu SGK’ da maaş kaydının olmaması, kredi almamak için bir engel değildir. Kredi çekmek için başvuran kişinin SGK kaydı olmaması durumunda, bu vatandaşın parası maaşı olmadığı anlamına gelmez. En basiti düşünün, 10 dükkanınız var, ayda 100 bin geliriniz var, bu adamın SGK da çalışan gözükmemesi, onun parasız olduğunu gösterir mi?

İşsizlere Kredi Veren Bankalar Hakkında

Bir işte sigortalı olarak çalışmayan bu adam şimdi diyelim arsa alacak fırsat yakalamış, acil kredi alması gerekiyor, ne yapmalı? Öncelikle gelirlerini kanıtlamak zorundadır. Banka bu adamın bu paraya ödeyebileceğini göstermesini isteyecektir. Somut deliller isteyecektir. Dükkan tapusu olabilir misal, ev daire iş yeri, hesap ekstresi gibi kanıtlar sunabilir bankaya yada bir işyeri sahibi ise, vergi levhası ile beraber işyerinin kazanç gelir giderini bilanço şeklinde bankaya sunabilir. Doğal olarak bankalarda ticari kurumlar olduğu için vereceği kredinin döneceğini garanti altına almak isteyecektir. Sigortalı Çalışmayana kredi veren bankalar konusunu araştıralım.

Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Finansbank Enpara: Enpara hesabınız varsa, Finansbank tarafından verilen Enpara ile şubeye gitmeden, Enpara internet bankacılığı yardımıyla hızlı şekilde kredi başvurabilir, hızlı sonuç alabilirsiniz. Kredinizin online olarak internet üzerinden onaylanması durumunda herhangi bir Finansbank ATM ’sine giderek, onaylanan kredi paranızı kullanabilirsiniz.

Akbank: Akbank ailesi, yaptığı tüm reklamlarda, talep eden tüm müşterilerine hızlı şekilde kredi sunacağını bildirdi. Direkt hızlı kredi verdiğinde sizden senet, kefil, sözleşme istememektedir. Kredilerde de 12-24-36 ay gibi vadeler sunmaktadır. Akbank Direkt kredi, Akbank şubesinden alınabilmektedir, buna ek olarak kolaylık sağlaması açısından da internet üzerinden ve kısa mesajla da (SMS) kredi başvurusu yapabilirsiniz.  15.000 TL krediyi, sizlere %2.44 ‘lük faiz oranıyla sunmaktadır.

Ziraat bankası: Ziraat bankası geniş şube ağıyla her zaman, her yerden başvurabileceğiniz bankalardan biridir. Devlet bankası olmasından dolayı maaş bordrosuz daha zor kredi vermektedir. Ziraat bankası başvuruları internetten olmamaktadır. Herhangi bir ziraat bankası şubesinden T.C. kimlik kartınızla beraber gidiniz, kredi notunuz yüksek ise, banka size daha sonra olumlu şekilde haberdar edecektir.

HSBC: HSBC bankası da maaş bordrosu olmayan bireylere uygun faizli kredi vermektedir. HSBC 30 TL kredi alım (tahsis) bedeli ve %2.45 faiz oranıyla müşterilerine uygun kredi hizmeti vermektedir.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma