Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Krediler
  4. »
  5. Faizle Senetle Para Veren Kişiler Faktoringler Kurumlar Hangileridir?

Faizle Senetle Para Veren Kişiler Faktoringler Kurumlar Hangileridir?

Aydin Duran Aydin Duran -
208 0

Banka dışında para veren yerler var, bunlar hakkında detaylı bilgileri paylaşmayı uygun gördük. Faizle senetle borç veren firmalar, bankalarla çalışmak istemeyenler için en güzel seçim olacaktır.Faktöring ve ikrazatçı firmalar aracılığıyla bankaların dışında para alışverişi yapabilirsiniz.

Faizle Para Veren Kişi ve Kurumlar

Faiz ile para denince aklımıza ilk bankalar gelmektedir, fakat bankaların kredisi gibi faizli para veren şahıslar da vardır. Bankadan aldığınız kredi için vade süresini siz belirleyerek aylık taksitlerimizi faizli bir şekilde ödüyoruz.  Faizle para veren şahıslar da bankalardaki sistem ile senetle para veren kimselerdir. Bankaların kredi verebilmeleri için bakacakları birkaç kriter vardır. Bunlardan en önemlisi kredi notu diyebiliriz. Eğer kredi notunuz düşük ise daha ön başvuruda krediniz onaylanmayacaktır. İkinci kriter olarak krediyi geri ödeyebilecek misiniz diye bakacakları gelir belgenizi istemektedir. Herhangi bir geliriniz yok ise banka size kredi vermeyecektir. Bu gibi birkaç tane daha kriterden herhangi biri olmaması durumunda bankadan kredi alamazsınız. Peki bankalar ile senetle borç veren kişiler arasında nasıl farklılıklarvar?Senetle para almak mantıklı mı gibi soruları kendinize sorabilirsiniz.

Senetle Para Veren Faktoring Şirketleri

mevcut işletmenizin vermiş olduğu mal ve hizmet karşılığı gelirlerine temlik koyularak finans desteği alabileceğiniz yerler senet karşılığı para veren faktoring firmalarıdır.

Senetle Faizli Para Veren Yerler

Öncelikle bu kişilerin kurumsal bir kimlikleri olmadığından dolayı banka gibi herhangi bir kurala bağlı olarak çalışmazlar. Bu yüzden de yukarıda açıkladığımız bankanın bakacağı kriterlerin senetle borç para verenler için hiçbir önemi yoktur. Yani kredi notunuzun düşük olması veya gelirinizin olup olmaması önemli değildir. Bu yüzden bu şahıslardan para almak için kredi notu düşüklere para verirler mi diye düşünmeniz gerekmiyor. Senetle para veren kuyumcular veya diğer şahıslar, bankalar gibi aldığınız tutarı taksitlere bölerek size para verirler. Bunun karşılığında her vade için senet imzalarsınız. Bu yüzden her vade ödemesi yaptığınızda senedinizi alınız. Senetle para veren tefeciler veya başka biri sadece senet imzaladınız diye size para vermez. Bazen kefil isteyebilir hatta ipotek bile yaptırmanız gerekebilir. Bankadan aldığınız kredi için geri ödeyeceğiniz toplam tutar bellidir ve her türlü maddeye imza atarsınız ve bilirsiniz, fakat senetle para veren kişiler için bunlar geçerli değildir.

Kredi Veren Aracı Kişiler ve Kurumlar

Son olarak senetle borç para veren kişiler hakkında biraz bilgi verelim. Senetle borç veren firmalar ikiye ayrılır; faktöring ve ikrazat olarak. Senetle para veren faktöringlerşirketlerdir. Senetle para veren ikrazatçı ise şahıs firmalarıdır. Bu firmalara nasıl ulaşabileceğinize gelecek olursak internette bu firmaların ilanları vardır. Ulaşacağınız bu kişilerden borç para almadan önce kesinlikle iyi bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Bu durum acil paraya ihtiyacınız olduğunda başvurabileceğiniz yollardan bir tanesidir bu yolu kesinlikle önermediğimizi ve yasal olmadığını bir kez daha hatırlatırız.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma