Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Garanti BBVA Bankası Elma Hesap Özellikleri ve Avantajları

Garanti BBVA Bankası Elma Hesap Özellikleri ve Avantajları

Aydin Duran Aydin Duran -
261 0

Garanti Bankası şubeleri nezdinde bir vadesiz TL hesabınız bulunuyorsa bu durumu kendi açınızdan maddi olarak değerlendirmeye alabilirsiniz. Zira hesabınızda bulunan TL ile otomatik talimatlarınız sonrası fon alım ve satımı yapılarak gecelik olarak da değerlendirmek ve para kazanmak mümkün. Bu nedenle hesabınızda öylesine duracağınız paraları Garanti Bankası Elma Hesap üzerinde değerlendirmeniz sizin için avantajlı olacaktır.

Müşterisi olmasına rağmen bir çok kişinin bilmedi bu özellik aslında irdelenmeli. Paranızın bankaya mevduat kazandırmasının yanında neden sizde bu durumdan faydalanmayasınız değil mi. Vereceğiniz talimat ile birlikte banka sizin için hesabınızdaki parayı gecelik fon alım ve satımı ile daha kazançlı hale getiriyor ve mevduatta para tutmanıza teşvik ediyor. Sizde hiç adım atmadan olduğunuz yerden biraz daha fazlasını cebinize koymuş oluyorsunuz. Peki nasıl olacak? Garanti Bankası Elma Hesap nasıl bir avantajlara sahip hep birlikte bakalım.

Garanti Bankası Elma Hesap Nasıl Açılır?

Bu işlem için öncelikle Garanti şubeleri nezdinde bir hesabınız olmalı. TL mevduat hesabınıza vereceğiniz talimatlar ile Garanti Bankası Elma Hesap açılmış oluyor ve günlük alım ve satıma uygun hale getiriliyor. Vereceğiniz talimat ile hesabınıza Elma’nın tanımlanması için banka şubenizi kullanabilirsiniz. Yada İnternet bankacılığı üzerinden hesap açılışları menüsünü takip ederek yada Garanti Bankasının Telefon bankacılığını (444 0 333) arayarak ta bu işlemi yapabilmeniz mümkün.

Limitler Dahilinde İşlem Yapılıyor

Garanti Elma Hesap ile fon alım satım yapılabilmesi için bir limit konulmuş. 3 bin liranın üzerindeki mevduatlarınız için fon alımı yapılabiliyor. Daha düşük orandakiler için bu mümkün değil tabi. Hesabınıza olan para girişlerini anında değerlendiren banka sizin ayrı ayrı talimat vermeniz yerine otomatik olarak zamanı geldiğinde alım yapıyor ve zamanı geldiğinde de satım yapabiliyor. İsterseniz de siz istediğiniz saatte para çekimi yapıyorsunuz ve otomatik olarak satış işlemi gerçekleştirilmiş oluyor.

Garanti Bankası Müşterileri hesabına bağlı olarak diğer bankacılık işlemlerini rahat bir şekilde yapabiliyor. Açtıracağınız Garanti Bankası Elma Hesap ile otomatik ödemelerinize yada diğer bankacılık işlemlerinize vermiş olduğunuz talimatları engelleyen bir husus bulunmuyor. Sonuçta fatura, kira gibi ödemeleri bekleyeceğine fon alımı ile para kazanmak daha avantajlı olacaktır.

Elma Hesabının Çalışma Saatleri

Elma Hesabı çalışma saatleri içerisinde işlem görmesine neden oluyor. Hesabınızda para bozdurma demek anında elma hesabının bozulması anlamına geliyor. Limitler üzerinde fon alım saati 12:45 iken limit altında kalan tutarlarda saat 22:00’de bozuluyor. Bu saatler dışında işlem yapılmıyor.

Garanti Bankası Elma Hesap Ekstresi

Fon alım ve satım işlemleri ile meydana gelen hesap hareketlerinin hepsi bir ekstreye bağlanarak müşteriye gönderiliyor. Bu ekstrenin PTT ile gönderim tutarı 3,5 lira ve hesabınızdan kesilirken eğer ekstre alımı için e-posta yolunu seçerseniz bunun için ödeme yapmanız da gerekmiyor. Alacağınız ekstre ile Garanti Bankası Elma hesap bakiyelerini ayrıntılı inceleyebiliyorsunuz.

Kısaca Garanti Bankası Elma Hesap

  • Gecelik değerlendirilen hesabınız ile kazanç sağlama
  • Alınan fon ile satım arasındaki fark ile kazancınızın artması
  • Otamatik talimatlarınız sayesinde hem kazanırken hem ödeme yapıyorsunuz
  • Haftanın 7 günü 24 saat işlem yapabilme imkanı veriliyor.

Garanti Bankası müşterilerine bu hesabın hizmetlerini sunarken aynı zamanda vatandaşlar dijital ortamda paralarının hesapta görememesi nedeniyle endişe duyabiliyorlar. Burada hesabınızdaki paradan fon alındığı için alım sonrası hesabınızdaki parayı göremiyorsunuz. Bu durum banka müşterilerini endişelendiriyor.  Fakat sağlıklı bir inceleme neticesinde paranızın elma hesabına bağlı olarak fon alımı yapıldığını görebilirsiniz.

Garanti Bankası Elma Hesabı Nasıl Kapatılır?

Elma hesabının açılışı için nasıl başvuru yapılıyorsa yine aynı şekilde kapatılması için de başvuru yapmanız gerekecektir. Bunun için banka şubesi ya da telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Yani bu hesabı kullanmak zorunda değilsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma