Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. İhtiyaç Kredisi Başvurusu Sonuçları Ne Zaman Belli Olur?

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Sonuçları Ne Zaman Belli Olur?

Aydin Duran Aydin Duran -
132 0

Paraya ihtiyacı olanların ihtiyaç kredisi başvurusu sonuçlarını merak ettiklerini biliyoruz. Fakat bankadan kredi çekme talebinin kaç günde sonuçlanacağını bir muamma olarak görmemek gerekiyor. Kredi notunuza ve risk raporunuza göre değerlendirme yapılır, en kısa sürede tüketiciye olumlu yada olumsuz olarak dönüş yapılır.

İhtiyaç Kredisi Sonuçları Kaç Günde Belli Olur?

Tüketicilerin bankalardan ihtiyaçları için başvuru yaptıkları ihtiyaç kredisi farklı kanallara göre farklı zaman dilimlerinde sonuçlanmaktadır. 3 dakika, 1 gün ve 5 güne kadar uzayabilen bu süreç ve başvuru kanalları için detaylı bilgiyi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İnsanlar ekonomik sıkıntılara girebilmektedir. Bu ekonomik sıkıntılardan kurtulmak için de bankalardan finansal destek talebinde bulunurlar. Bankaların insanlara sunduğu en büyük finansal destek ise krediler olmaktadır. İnsanlar ihtiyaçlarına göre ve ödeyebilecekleri faiz oranı ile vade sayısına göre uygun olan bankayı seçerek kredi başvuru talebinde bulunurlar. Aynı zamanda insanlar acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için en hızlı kredi başvuru cevabını verecek olan bankaları tercih etmektedir. Bunun yanında ihtiyaç için çekilmek istenen bu krediye ihtiyaç kredisi veya tüketici kredisi de denilmektedir. İhtiyaç kredisi kaç günde çıkarİhtiyaç kredisi kaç günde sonuçlanır? Gibi sorularınıza bu yazımızda cevaplayacağız.

İhtiyaç Kredisinin Sonuçlanma Evresi

Tüketicilerin bankalardan kredi talebinde bulunurken, ihtiyaç kredileri kaç günde sonuçlanır sorularına şöyle genel bir cevap verebiliriz. Banka kanalına göre kredi sonuçlanma süresi de değişmektedir. Yani 3 dakika bile olabilirken, bu süreç 1 gün veya 5 günde olabilmektedir. Kısacası seçeceğiniz başvuru kanalına göre değişmektedir.

Cep telefonu üzerinden yapılan SMS ile ihtiyaç kredisi başvuru sonucu 3 veya 5 dakika içerisinde belli olmaktadır. Ancak banka şubeleri kanalıyla yapılan kredi başvurularında, hemen çıkabileceği gibi bu süreç 1 gün veya 5 gün sonra da sonuçlanabilmektedir. Bu kanallar dışında internet ve mobil bankacılık, telefon bankacılığı kanalı üzerinden de kredi başvurusu yapılabilmektedir. Yine de en kısa sürede sonuç veren ve kolayca talep edebileceğimiz kredi başvuru kanalı SMS üzerinden olandır.

İhtiyaç kredisi başvurusu yapıldığı zaman bankalar, başvuru yapan tüketicinin kredi notuna ve gelir durumuna baktıktan sonra sistem üzerinden olumlu veya olumsuz cevabı 3 dakikada yapabileceği gibi 1 veya 5 gün içerisinde de verebilmektedir.

Zaten kredi başvuru sonucu onaylanan tüketiciler, başvuruda bulundukları bankanın herhangi bir şubesine giderek onaylanan kredilerini alabilmektedir.

Bankalar İhtiyaç Kredisine Ne Kadar Sürede Dönüş Yapar?

Bankalar ihtiyaç kredisi başvurusunda, tüketicilerin geçmiş finansal performanslarına göre değerlendirmektedir. Eğer tüketici geçmişte kullanmış olduğu banka ürün borcunu geri ödemesinde sıkıntılar yaşamışsa, banka sonucu biraz değerlendireceği için geç verebilmektedir. Ve kredi sonucu da kredi notuna göre olumlu veya olumsuz olacaktır.

Findeks kredi notu risk raporu bazı alınır, müşteriye en kısa sürede olumlu yada olumsuz cevap verilir. Bankalardan yapacağınız her kredi sorgusunda puanınızın düşeceğini aklınızdan çıkarmayın, gereksiz yere kredi sorgusu yaptırmak sicili kötü etkiler.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma