Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Krediler
  4. »
  5. Faizsiz Kredi İçin Emekliler Ne Zaman Başvuru Yapabilir?

Faizsiz Kredi İçin Emekliler Ne Zaman Başvuru Yapabilir?

Aydin Duran Aydin Duran -
271 0

Artık yükselen faiz oranlarıyla beraber kredi çekmek bir hayli düşündürücü hale geldi. Fakat ülkemizdeki emeklilerin krediye ihtiyacı var ve bu konuda bilinçlenmek çok önemlidir. Yeni yasalar arasında onaylanacak olan emeklinin faizsiz kredi çekmesi ve diğer imkanlardan yararlanması kulaktan kulağa yayılmaya başladı.

Emekliye Faizsiz Kredi Başvurusu İmkanı Ne Zaman Verilecek

Hayat şartlarının her geçen gün artmasıyla beraber, emeklilerin emekli maaşlarıyla geçinmesi daha da zorlaşmaktadır. Hele ki, para biriktirmek veya çocuk okutan bir emekli baba veya anneyse iş çıkmaza girmektedir. Durum böyle olunca emekliler ihtiyaçları karşısında çaresiz kalmaktadır. O yüzden emekli olmalarına karşın ek bir iş bularak o yaşta çalışmaya devam etmektedirler.

Son zamanlarda hükümetin en çok üzerinde durduğu konuların başında emekliye faizsiz kredi, emekliler için çok büyük bir fırsat olacaktır. Çünkü emekliler isteğe bağlı olarak 3 ay maaş avans kullanarak gelecek üç ay için bu borcu tahsis edebileceklerdir. Yani ellerine 3 aylık toplu bir paranın geçmesi için emeklilerin isteğine bağlı olarak alabileceklerdir.

0 Faize Emekliye Kredi Avantajı Geliyor

Hükümet gündeminde olan emeklinin isteği üzerine 3 maaş avansı bir anda alabilme fırsatının yanında 10 maaşa kadar faizsiz kredi fırsatı sağlanacağı konuşulan haberler arasındadır. Eğer kabul edilirse, devlet destekli bankalar emeklilere faizsiz kredi verirken, diğer özel banka kuruluşları da bu konuda kollarını sıvayacaklardır.

Emekliler için 3 maaş avans işlemlerini başlatmak üzere harekete geçen Sosyal Güvenlik Kurumu işlemlerini bitirdikten sonra bu uygulamayı yürürlüğe geçirerek hizmet vermeye başlayacaktır. Bu uygulama başlandığına dair bildiri yayınlandığında emekliler SGK ya başvuruda bulunarak, 3 maaş avans faizsiz krediye sahip olabileceklerdir.

Faizsiz Kredi İmkanı Sunulacak

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından emekliye 3 maaş avans faizsiz kredi imkanı sunulurken bazı gerekli şartların yerine getirilmesi gerek. Bunlar; 3 maaş avans uygulamasından faydalanmak isteyen emeklilerin, maşlarının kesilmemesi gerek. Yani kredi veya kredi kartı gibi borçlarından dolayı maaşları kesilen emekliler bu uygulamadan faydalanamayacaklardır. Emekliler 3 maaş avans faizsiz krediyi kullandıkları zaman, kullandıkları bu kredinin borcunu 36 ay vade sayısına bölerek faizsiz ödeyebileceklerdir.

SGK tarafından çalışmaları hala devam eden emekliye 3 maaş avans uygulaması yakın zamanda biteceğini ve bitiminde emeklilerin izleyecekleri yollar şunlardır. SGK tarafında uygulama bittikten sonra emekliler bu konuda haberler alacaklardır. Daha sonra emeklilere faizsiz kredi verecek bankaların başında devlete bağlı bankalar bu işlemi başlatacaklardır. Ardından bankalar emeklinin maaşının 10 katı kadar kredi ve sıfır faizle imkanı sağlayacaktır. Aynı zamanda alınacak olan faizsiz kredi tutarı da emekliye bağlı olacak olup en üst limit emekli maaşının 10 katı olacaktır.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma