Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Bankalar
 4. »
 5. Kredi Kartı Harcamalarına En Çok Hangi Banka Puan Verir?

Kredi Kartı Harcamalarına En Çok Hangi Banka Puan Verir?

Aydin Duran Aydin Duran -
217 0

Neredeyse hepimizin cebinde en az 1 adet banka kredi kartı var ve bunlardan fazlasıyla harcama yapıyoruz. Bankaların kredi kartlarına verdiği bonus miktarı değişkenlik göstermektedir. Türkiye’de kredi kartına en yüksek puanı – bonusu veren banka hangisidir diye kafanızda soru işareti varsa içeriğimiz size oldukça açıklayıcı olacaktır.

En Çok Puan Kazandıran Banka Kredi Kartları

Kredi kartlarınız ile yaptığınız harcamalarda puan kazanmak, hem alışverişlerinizi daha uygun fiyata yapmak hem de bu puanlarınızı kullanarak yeni ihtiyaçlarınızda daha az ücret ödemek istiyorsanız, kredi kartı seçimlerinizi doğru yapmanız gerekmektedir. Bankaların sunmuş oldukları kredi kartlarının genelinde puan özelliği bulunsa da sunulan puanların oranları ya da üye işyerlerinde yapılan alışverişlere yönelik verilen puanların miktarı birbirinden ayrılmaktadır. Yüksek puanlı kredi kartı için yapılacak tercihlerde, genel harcamalara verilen puan oranları başta olmak üzere, düzenlenen kampanyalar ve üye işyerlerinden yapılacak alışverişlerde ne kadar puan kazanıldığına da dikkat etmeniz gerekecektir.

Yüksek puanlı kredi kartı arayışında olan kişilerin, aşağıda belirteceğimiz bankalara başvuru yapması çok doğru bir tercih olacaktır.

 • Türkiye İş Bankası
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Garanti Bankası
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası Bankkart
 • Denizbank

Bu bankaların hazırlamış olduğu kredi kartlarının avantajlı olmasındaki temel neden, üye işyerlerinin sayısının binlere ulaşmış olmasıdır. Üye işyeri sayısının neden bu kadar önemli olduğunu merak eden kişiler için ise şu açıklamayı yapabiliriz. Kredi kartınızı kullanarak yapacağınız alışverişlerde, genel olarak %1 ya da %5 arasında değişen oranlarda size hizmet sunulmaktadır. Fakat, üye işyerlerinden alışveriş yaptığınız zaman bu limitler %10’a kadar çıkabilmektedir.

Rakamsal bir açıklama yapacak olursak; 100 TL değerinde bir alışverişinizde 1 TL’ye denk gelen puan kazanabileceğiniz gibi 10 TL’ye denk gelen puan da kazanabilirsiniz. Bu avantaj ise sadece doğru kredi kartı seçimi ile birlikte mümkün olacaktır.

Kredi Kartı Biriken Puan Nasıl Öğrenilir?

Yüksek puanlı kredi kartı için yukarıdaki bankalardan seçim yaptığınızda Maximum, Bonus, World ve Bonus özellikli kredi kartı kullanmaya başlayacaksınız. Kredi kartınızın bunlardan hangisine ait olduğunu anlamak için kredi kartınızın ön yüzüne bakmanız yeterli olacaktır.

Almış olduğunuz kredi kartlarınız ile harcamalarınızı yaparken ne kadar puan kazandığınızı öğrenmek için yapmanız gereken ilk şey, POS cihazlarından verilen sliplerde yazan tutarlardır. Üye işyerlerinden ya da banka tarafından verilen bir POS cihazından alışveriş yaptığınız zaman, banka tarafından hatırlatmak amacıyla kredi kartınızda ne kadar puan biriktiğini, geçmiş dönemdeki puan bilgilerinizi ve mevcut alışverişten de ne kadar puan kazandığınızı görebileceksiniz.

Kredi Kartında Birikmiş Olan Puanları Müşteri Hizmetlerinden Öğrenmek

Kredi kartınızda biriken puanları sorgulayacağınız diğer bir yöntem ise, banka kayıtlarınızdır. Bunun için bankanızın internet bankacılığı veya da mobil banka uygulamasını kullanmanız yeterli olacaktır. Bu platformlara erişim sağladıktan sonra kredi kartınıza yönelik tüm bilgilere ulaşabileceksiniz. Ayrıca, çalışmış olduğunuz bankanın müşteri hizmetlerini de arayabilirsiniz. Operatör ile yapacağınız görüşme sonrasında biriken puanlarınızı öğrenebilirsiniz.

Puanlarınızın miktarını öğrendikten sonra, bu puanlar ile alışveriş yapmak istediğinizde, POS cihazlarından yapılacak işlemlerde görevliye puan kullanmak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Bankalardan POS cihazı alan kişilerin puan kullanımı ile alışveriş yapmanızı engellemeye herhangi bir hakkı yoktur. Bundan dolayı sorun yaşamayacaksınız, istediğiniz firmadan POS cihazını kullanarak kredi kartı puanlarıyla harcama yapmakta özgürsünüz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma