Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Muhabbet Kuşu Fiyatları

Muhabbet Kuşu Fiyatları

Aydin Duran Aydin Duran -
289 0
Muhabbet Kuşu Fiyatları

Evcil olmasının yanında Avustralya’ya özgü bir kuş olan Muhabbet kuşları evlerde yetiştirilebilen bir evcil hayvan türüdür. Özellikle meraklılarının sorguladığı muhabbet kuşu fiyatları ortalama olarak belirlenmiştir. Muhabbet kuşları papağan ailesinden gelmektedir. Yeşil, Sarı, mavi renkleri ve uzun tüylerinin yanında sizleri verdiği kuş sesi hayran bırakmaktadır. Birçok türü olan muhabbet kuşları özellikle yavru iken fiyatları merak edilmektedir.

Muhabbet Kuşu Türleri

Meraklıların sürekli evinde muhabbet ettiği kuşlardan olan Muhabbet kuşunun türleri Jumbo, Lutino, Açık yeşil, Çekoslovak, Albino, Japones ve Rinbow’dur. Burada cinsi ve türüne göre farklı fiyatlara satılan muhabbet kuşları evimizde adeta bir ses, bir arkadaş olmaktadır. Meraklısı çok olması nedeniyle daha çok yalnız bir muhabbet kuşu edinilmek istenir. Sebebi ise konuşan kuşlar ile kendimizi daha iyi hissetmek olabilir. Ancak özellikle yavru iken tercih edilen Muhabbet Kuşu Fiyatları meraklıların sorguladıkları hususlardan biridir. Muhabbet kuşları yaşam süresi ise 5 – 8  yıl arasında değişmektedir.

2023 Muhabbet Kuşu Fiyatları

Papağan ailesinden gelmesi nedeniyle belli kelimelere kadar konuşma kabiliyeti olan muhabbet kuşları Türkiye’de evcil hayvan olarak beslenmektedir. Renkli görüntüsü, sahibine verdiği hoş muhabbetler nedeniyle tercih edilmektedir. Özelikle Türkiye’de Albino, Jombu, Çekoslavak, Açık Yeşil, Rainbow, Japones gibi türler tercih edilmektedir. Özelliğine ve cinsine göre farklı fiyatlar ile satılan bu kuşlar çoğu kişinin evde dostu arkadaşıdır. Bu anlamda 2022 yılında muhabbet kuşu fiyatları şu şekilde belirlenmiştir.

Muhabbet Kuşu Fiyatları
Muhabbet Kuşu Fiyatları
  • Yavru Muhabbet kuşu 100 – 150 TL
  • Jumbo 350 – 1500 TL arası
  • Albino Muhabbet Kuşları 200 – 350 TL
  • Yerli Muhabbet kuşu 100- 150 TL
  • Rainbow 300 – 1500 TL

Her ne kadar fiyatlar bu şekilde oluşsa da bazı yerlerde çok daha fazla ya da az paraya muhabbet kuşu temin edilebilir. Hatta hediye alınabilmektedir. Ancak güncel olarak ortalama muhabbet kuşu fiyatları bu haliyle şekillenmektedir.

Muhabbet Kuşu Kafes Fiyatları

Muhabbet Kuşu Fiyatları
Muhabbet Kuşu Fiyatları

Muhabbet kuşunun yanında birde kafes alınması gerekir. Bu aşamada önümüzde büyük bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. Öyle ki 50 TL ile alabileceğiniz kafes varken 5000 TL’ye kadar kafes alınabilmektedir. Hatta bu durumu daha ileri götüren kişiler çok daha fazla paralar verebilmektedir. Ancak ortalama muhabet kuşu kafes fiyatları 150 TL civarları olmaktadır.

Isparta Muhabet Kuşu Fiyatları

Yerli muhabbet kuşları arasında değer edinin Isparta muhabbet kuşu fiyatları ortalama olarak 350 TL ile 1500 TL arasında satılmaktadır. Diğer kuş türlerine göre kafası geniş olan bu kuşlar daha çok arkadaş yanlısı olduğu için tercih edilmektedir.

Sahibinden Muhabbet Kuşu Fiyatları

Muhabbet Kuşu Fiyatları
Muhabbet Kuşu Fiyatları

Muhabbet kuşu almak isteyen kişiler fiyatları ile bakımı nedeniyle sahibinden muhabbet kuşu fiyatları ne kadar sorgusu yapmaktadır. Bu anlamda kuşları sosyal medyadan satışa çıkaran kişiler fiyatlarını da belirtmektedir. Diğer yandan pet shoplar ortalama bir fiyat ile muhabbet kuşlarına değer biçer. Sahibinden satılık muhabbet kuşu fiyatları da bu mecralardaki fiyatlara yakın olarak satılmaktadır.

Yavru Muhabbet Kuşu Fiyatları

Özellikle yavru iken alınan muhabbet kuşları evlere ve kişilere daha çok uyum sağlar. Bunun yanında yavruyken alınan kuşlar yalnız olmaları halinde bazı kelimeleri konuşabilmektedir. Bu sebeple özellikle yavru muhabbet kuşu fiyatları merak edilmektedir. Yaklaşık 100 ile 150 TL seviyesinde satılan yavru muhabbet kuşlarından bahsetmek mümkündür.

Konuşan Muhabbet Kuşu Fiyatları

Özellikle konuşmaya başlayan muhabbet kuşu fiyatları kuşun konuştuğu kelime sayısına göre belirlenmektedir. Burada zeki olan bu hayvanlar aynı zamanda hane halkının evden ayrılış ve çıkış saatlerini de bilmektedir. Böylelikle ev sahiplerinin geliş saatleri kapıda bekleme özelliği gösterir.

Muhabbet Kuşu Yem Fiyatları

Beslenmesi kolay olan muhabbet kuşu yem fiyatları yemin cinsine göre belirlenen ücretler ile satılmaktadır. Bu anlamda en kaliteli yem 80 TL ücretle satılmaktadır. Piyasada 30 TL’den başlayan Muhabbet kuşu yem fiyatı söz konusudur.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma