Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Odeabank EFT Ücreti

Odeabank EFT Ücreti

Aydin Duran Aydin Duran -
140 0

Mobil uygulamalar ve internet kullanımı arttıkça, artık müşteriler yapmaları gereken işlemlerin çoğunu bu yöntemlerle halletmeye başlamışlardır. Ayrıca sıra beklemenize ve uzun gişe prosedürlerine gerek kalmadan. Hayatımızın kolaylaşması, teknolojinin ilerlemesine bağlı olarak hızlanmıştır. Bu yüzden artık yaptığınız bankacılık işlemlerini detaylıca bilmek zorundasınız. Artık para transferlerinizi internet veya telefondan kolaylıkla yapmak mümkün. İşlemde kullanılan bilgiler doğru olduğu takdirde, sorunsuz bir şekilde işleminizin sonuna gelirsiniz. Bunu sağlamanın en kolay yolu ise EFT’dir. Ücret karşılığı yapılan bu hizmetin Odeabank tarafından yapılması halinde ödeyeceğiniz tutarları merak ediyorsanız makalemizde bulabilirsiniz.

Odeabank EFT Ücretleri

Banka içindeki hesaplar arası hareket işlemi olmaktan çıkan EFT, bir bankada bulunan hesaptan başka bir bankada bulunan hesaba aktarılır. Transfer işlemi farklı bankaları kapsadığı için Merkez Bankası’nın kullandığı EFT sistemini ilgilendirir. Onaylanmak için bu sisteme gönderilen işlem, onaylandığı takdirde diğer bankada hedef hesaba ulaşır. Onay işlemini de içeren Odeabank EFT anlaşılacağı üzere daha çok aşama isteyen ve resmi izne bağlı bir banka hareketidir. Bu yüzden bankalar da alacakları iznin kapsamına göre EFT işlemi için saat aralıkları belirlemişlerdir. Odeabank bu saat aralığını 09.00 ile 17.00 arasında belirlemiştir. Bu zaman aralığı dışında yapılacak işlemler, ertesi günün başlangıcından itibaren uygulanacaktır.

Odeabank EFT işlemlerinde nasıl bir fiyat uygulaması yapmaktadır?            

Odeabank EFT işlemini gerçekleştirmeniz için birçok farklı yöntem sunmuştur. Elbette bu yöntemlerin size uygun olanları ve zaman kazandıranları olacaktır. İşlem ücretleri de bu farklılıktan etkilenecek ve her işlem ücreti ilgili işlem dahilinde fiyatlandırılacaktır. EFT işlemini şubeden yaptığınızda ücret, yapacağınız EFT tutarına göre 40 TL ile 500 TL arasında olacaktır. Eğer aynı işlemi internet bankacılığı veya mobil şubeden yaparsanız; bu ücret sadece 4 ve 8 TL arasında olacaktır. Odeabank iletişim merkezlerinden yapacağınız EFT işlemleri, yatıracağınız EFT miktarına göre 40 TL ile 500 TL arasındadır. Eğer ATM’yi kullanarak EFT yapmak isterseniz; bunun ücreti de 5 ile 10 TL arasında olacaktır.

Uyarı : Güncel olarak bankanın EFT ücretleri değişiklik gösterebilir.

Odeabank EFT işlemlerinde hangi bilgilere ihtiyaç duymaktadır?      

EFT işlemlerinizi Odeabank üzerinden yaparken; iki farklı yöntem izleyebilirsiniz. İlk yöntem alıcı adının ve soyadının, şube kodunun ve hesap numarasının bilinerek yapıldığı Odeabank EFT işlemidir. Eğer karşı tarafın bu bilgileri yok ve sadece IBAN’ı varsa, bu da ikinci yöntemdir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma