Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Ön Ödemeli Kart Multinet Hangi Marketlerde Geçiyor?

Ön Ödemeli Kart Multinet Hangi Marketlerde Geçiyor?

Sonsatir Sonsatir -
3 0

Kurumsal uygulamalarda ilk kez akıllı kart ile ödeme sistemine Türkiye Multinet ile tanıştı. 1999 yılında kurulan şirket günümüze kadar bir dizi sektöre atıldı ve büyüyerek devam etti. 2010 yılında Fransız şirket satın aldı ve günümüzde binlerce üye iş yeri ile milyondan fazla kişiye ön ödemeli olarak kart hizmet veriyor.

Multinet İş Yerleri

Yeme içme, akaryakıt, seyahat gibi onlarca sektörde 35 bin üye iş yerine sahip olan Multinet kart çalışanlara veriliyor. Bu karta önceden yüklenen bakiyeler harcanıyor. Kartta para kalmaması halinde yüklenmesi ile anında para hesaba geçmiş oluyor. Büyük kurumsal firmalar özellikle seyahat ve yeme içme, konaklama gibi ürünlerin giderlerini kontrol etmek, daha iyi kazanç sağlamak, ekonomik davranmak adına Multinet üye iş yeri olarak hareket ediyor. Zira bu sayede binlerce çalışana dahi tek fatura kesiliyor olması , bu fatura ile gereksiz muhasebe işlemlerinin yanında vergi indiriminde % 100 kazanç sağlıyor olması çok talep edilir oldu.

Multinete üye iş yeri olma internet üzerinde geçiyor.  İlgili sayfadan ilgili formu tanzim ederek yapacağınız başvuru onaylanması halinde sizden sözleşmenin print edilmesini ve ıslak imzalı olarak genel merkezi olan Kadıköy İstanbul’a gönderilmesi isteniyor.

Multinet Nerelerde Geçer?

Vergi kazancının yanında alınan ürünlerde ayrıca % 60 oranında daha avantaj sağlayan bir sistem olmasının yanında harcamalar karşılığı tatlı para kazancı veriyor olması da diğer bir artısı. Bu anlamda market alışverişlerinde de talep görüyor. Bu anlamda aramalarda Multinet geçen market kelimeleri geçiyor. Bu anlamda ulusal büyüklükteki marketler başta olmak üzere yöresel olarak küçük marketlerde bu sisteme üye. Migros ve ortağı konumundaki Şok, Carrefoursa, Bim gibi marketlerin yanında küçük marketlere de ulaşabiliyorsunuz. En kolay ve doğru listeye ulaşmak için MultiPay uygulamasının indirilmesi doğru olacaktır. Zira Antalya merkezinde bir arama yaptırmanız halinde karşınıza 250 ve daha yukarıda restauranta ulaşmak mümkün. Bu nedenle 35 bin üye iş yerinden yüzlercesine ulaşabiliyorsunuz. Multinet kart aynı zamanda hediye kart olan Giftcard ile kişilere verilebilecek hediyeler arasında bulunuyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. Makale Nasıl Yazılır