Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Şekerbank İban Sorgulama Öğrenme Nasıl Olur?

Şekerbank İban Sorgulama Öğrenme Nasıl Olur?

Aydin Duran Aydin Duran -
187 0

Globalleşen dünyada ekonomi sektörü ve bankacılık hizmetleri, pastadan oldukça büyük bir pay almaktadır. Bu kadar büyük bir pay alan sektör, kendini sürekli geliştirmekte ve tüm teknolojik ilerlemelerden faydalanmaktadır. Bireylerin ve kurumların ihtiyaç duydukları konularda bankalar, onlardan önce düşünmeli ve bu hizmetleri ilgililere sunar. Bankacılık işlemlerinin en çok kullanılan ve tercih edileni ise para ve benzeri kıymetlerin transferidir. Bu sayede kişiler ve kurumlar, bu konuda bankaları kullanmaya başlamışlardır. Bankalar da bu işlemleri elektronik ortamlara transfer ederek maliyetleri en düşük noktaya indirmişlerdir. Elektronik ortamın avantajı, işlemlerin hızlı bir şekilde yapılması ve anında belgelendirilmesidir. Bu belgelendirme tek sefere ait değil, geçmişe yönelik tüm kayıtları tutmaktadır.  Kişiler ve kurumlar da bu kolay kullanım sayesinde, muhasebe kayıtlarını daha düzenli tutmak için elektronik ortamı tutmaya başlamışlardır. Elektronik ortamda yapılan bu transfer, yaşanılan bazı problemler nedeniyle geliştirilmeye ihtiyaç duymuştur. Şekerbank da ihtiyaç duyulan bu isteklere karşı, müşterilerine Şekerbank IBAN numarası kullanma fırsatı sunarak cevap vermiştir.

Şekerbank IBAN nerede yazar?

Şekerbank IBAN; bireysel ve kurumsal müşterilerine mevduat hesabı veya kredi kartı işlemi sağladığında, kendilerine özel şekilde IBAN numarasını sunmaktadır. Bu sayede de kişi ve kurumlar para transferlerini güvenli şekilde gerçekleştirecektir. Herhangi bir karışıklık durumu olmayacak ve bu sayede kişi ve kurumlar işlemlerini Şekerbank üzerinden ödeyecekleri düşük ücretlerle gerçekleştirecektir. IBAN, Şekerbank’ın size verdiği kartların üstünde asla yazmaz. İlk verilen sözleşme ve belgelerde yazabilecek IBAN’ı kaybetmeniz durumunda, bankanıza başvurmalı ve gerekli adımları yerine getirmelisiniz.

Şekerbank IBAN’ın kullanım amacı nedir?

Şekerbank IBAN; içerisinde ülke ve banka kodunu, şubenize özel kodlamayı ve hesap numaranızı barındıran bir algoritmaya sahiptir. Bu sayede işlemleriniz asla bir karışıklık nedeniyle güvenlik problemiyle karşılaşmayacaktır. Eskiden uzun ve zahmetli süren para transferleri, karşı tarafın IBAN numarasını veya diğer bilgilerini doğru girmeniz dahilinde ‘Tek tıkla’ yerine getirilecektir. IBAN üzerinden tek kısıntı olan EFT işlemi dışında, diğer işlemlerde yaptığınız para transferi 5 ile 30 dakika arasında yerine getirilecektir. Şekerbank’ın resmi sitesinde uyguladığı EFT saatleri içerisinde yapacağınız bu transfer işlemi de anında uygulanacak ve belirlenen miktar, ilgili hesaba aktarılacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma