Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. tanıtım
  4. »
  5. Tasarruf Yaparak Peşinatsız Ev Alın!

Tasarruf Yaparak Peşinatsız Ev Alın!

Aydin Duran Aydin Duran -
208 0

Peşinat için tasarruf etmek, genellikle ilk kez ev alacaklar için en büyük engeldir. İyi haber şu ki, peşinatsız ev satın almak için %20’lik bir indirim yapmanıza gerek yok.

Yapmanız gereken ilk şey, ne kadar ödeyebileceğinize karar vermektir. Kendiniz ne kadar paranız olduğuna ve ne kadar borç alabileceğinize bakmanız önemlidir.

Bir mülk satın alan kişilere kredi sunan bir dizi farklı finans kurumu vardır, örneğin, yapı kooperatifleri ve bankalar. Borç alıp alamayacağınızı ve ne kadar borç alabileceğinizi öğrenmelisiniz. Bazı yapı kooperatifleri artık alıcılara, mülkün tatmin edici olması koşuluyla bir kredinin verileceğini belirten bir sertifika vermektedir. Bir mülk aramaya başlamadan önce bu sertifikayı alabilirsiniz. Yapı kooperatifleri, bu sertifikanın teklifinizin satıcı tarafından kabul edilmesine yardımcı olabileceğini belirtir. Bir mülke ne kadar harcama yapacağınıza karar vermeden önce, tüm ek masrafları karşılayacak kadar paranız olduğundan emin olmanız gerekir.

Peşinat ödemeden ipotek alabilir miyim?

Evet, ama geleneksel bir ipotekle değil (genellikle). Peşinat ödemeden ipotek almanın bazı yolları şunlardır:

  • Faizsiz finansman şirketleri aracılığı ile satın alabilirsiniz.
  • Kıdemli iseniz, sıfır indirimli bir VA kredisi alabilirsiniz.
  • Kırsal bir bölgede bir ev satın alıyorsanız, sıfırdan başlayan bir KOSGEB kredisine hak kazanabilirsiniz.

Geleneksel bir kredi için genellikle %20 peşinat ödemeniz gerekir. Bazı borç verenler daha düşük bir peşinat kabul eder.  – %10 hatta %5. Peşinat için yeterli paranız yoksa, peşinatsız bir ev satın almanıza yardımcı olacak farklı kredi ürünlerine bakabilirsiniz.  Faizsiz finansman avantajı ile peşinatsız ev al.

Faizsiz Finansman Şirketleri Avantajları ile Peşinatsız Ev Alma

Eski dönemlerde peşinatsız ev almak bir hayal iken günümüzde artık gerçekten çok kolay! Devlet güvencesinde hizmet veren faizsiz Finansman Şirketleri 30 yılı aşkın süredir hizmet veriyor.  Peşinatsız ev kampanyaları ile her bütçeye uygun avantajlı sistemler sunan Faizsiz Finansman Şirketlerinin ayrıca ekstra avantajları var.

Kredisiz, küçük taksitlerle ve peşinatsız ev alma konusunda artık çok daha fazla imkana sahipsiniz.      5-6 şirket devlet kontrollerinden geçerek vatandaşa en uygun şartlarda ev alma imkanı sağlıyor.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma