Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Finansal Sorunlar
  4. »
  5. Senetle Kredi Veren Yerler 2024 (Ankara, İstanbul, İzmir)

Senetle Kredi Veren Yerler 2024 (Ankara, İstanbul, İzmir)

Aydin Duran Aydin Duran -
109 0
Senetle kredi

Para ihtiyacının karşılanmasında ilk talep mutlaka finans kuruluşları olmuş olsa da; bir çok kesim bu mecralardan borç para alamadığı için alternatif yollara başvuruyor. Bu manada senetle kredi veren yerler arayış içerisinde. Özellikle nüfus olarak kalabalık olan Ankara, İzmir ve İstanbul gibi yerlerde güncel senetle para veren yerler arayışlar içerisinde. Mutlaka bulabileceğiniz bir husus olsa da; senet karşılığı para almanın mantıklı bir adım olmadığını ayrıca belirtmek isterim.

Senetle Kredi Ankara, İzmir, İstanbul’da Senetle Para

Para ihtiyaçları genel olar aciliyet taşır ve bu anlamda başvuru adresiniz bankaların ihtiyaç kredileridir. Fakat bu durumda kredi başvurusu reddedilen kişiler bulunuyor. Bu red sebebi ise genel olarak kişinin kredi borcu, kredi notu ve bankalardan almış olduğu kredi kartı gibi hususlardaki ödemelerini düzenle yapmamasından dolayı yasaklı konumunda olmalarıdır. Burada kişinin paraya olan ihtiyacı önem taşır. Bu öneme binaen senetle kredi diğer bir deyişle senetle borç para arayışına girer. Ancak bu durumun hukuki olmadığını, borç para ve kredi verme hizmetinin finans kuruluşlarında olduğunu muhtemel aldığınız paralar karşılığı sizleri koruyacak yasal haklarınızın olmadığını da belirtmek isterim. Peki nereler senetle para verme yoluna gidiyor? Deyim yerindeyse merdiven altı çalışan işletme ve kuyumcu gibi sektörlerde çalışan kişilerin bu yollara başvurduğundan bahsetmek mümkün.

Kuyumculardan Senet Karşılığı Altın, Para Alımı

Altın alımında geçtiğimiz yıllarda kredi kartına taksit yasağı başladı. Bu yasak zaman içerisinde biraz esnetilmiş olsa da, hala çeyrek altın, gram altın gibi hususlarda taksit yasağı devam ediyor. Burada dört taksit imkanı geçtiğimiz yıl verildi. Ancak bu taksitlendirme işlemi de sadece ziynet eşyaları için geçerli. Yani alacağınız mücevher, takı, yüzük gibi hususların alımında dört taksite kadar alım imkanı söz konusu. Burada yasağın ana nedeni kartla taksit üzerinden altın satışı ile tekrar bunun kuyumcuların daha ucuz paralara bozarak kişileri mağdur ediyor olmasıdır. Devlet bu anlamda vatandaşın mağduriyetinin önüne geçmek adına bu adımı atmıştır ve çok doğru bir adım olmuştur. Kuyumcu sektörü bu duruma karşı çıkıyor olsa da ve zaman zaman taksitlendirmenin serbest olmasını talep etse de yasağın devam etmesi bir çok kişiyi maddi olarak mağduriyetten kurtarıyor. Ancak yasal olmasa da bazı kuyumcular senet karşılığı altın satışı yapıyor ve kişiye bu altınları vermeden tekrar nakite çevirdiği oluyor. Bu durum pahalıya alınan altının ucuza satıldığı ve kişilerin yine mağdur edildikleri yönündedir.

Okunmalı : Faizle Senetle Para veren Kurumlar Hangileri

Söz konusu para olunca piyasada bu işlerle en çok ilgilenen kesim kuyumculardır. Bu nedenle Ankara, İstanbul, İzmir gibi kalabalık yerlerde senetle altın veren kuyumcu bulunması da mümkün. Dolayısıyla da altını nakite çevirmek en kolay iş olduğu için bu manada senetle para alınmış ta oluyor.

Senetle Kredi Emlak ve Konut İşleri İle Uğraşanlardan

Senetle kredi veren diğer sektörlerde de en çok emlakçılar ve konut işi ile uğraşan insanlardır. Bu kesimde faaliyet gösterenler genel olarak daha çok para ile hareket etmektedirler. Maddi açıdan para edecek her türlü taşınır ve taşınmaz mal varlıklarını hızlı paraya çevirmeleri de senetle borç para vermelerinde öncelikli hale getirebiliyor. Bu tür para veren yerleri bulmak için yakın dostlarınıza danışabilirsiniz.

Okunmalı : Senet Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Bazı bölgelerde beyaz eşya satışı yapan yerlerde senetle kredi verme yoluna gidenler arasında bulunuyor. Bu tür yerler daha çok komisyon karşılığı  kredi kartını nakite çevirme işlemine adım atsa da yakın ve bilindik çevrelere senetle para verimi de yapabiliyor. Her ne kadar yasal olmayan bir durum olsa da, senetle alışveriş yapılmasının yolu açık olması bu tür işlemlerinde yapılmasının kapısını aralıyor. Bu nedenle Ankara, İzmir, İstanbul senetle para veren yerler bulmanız da alternatifler arasında bulunuyor.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma