Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Teknoloji
 4. »
 5. TJK  Mobil

TJK  Mobil

Aydin Duran Aydin Duran -
243 0
tjk mobil

At yarışlarında takip için kullanıcılara kolaylık olması için sunulan hizmetlerden biri TJK Mobil ihtiyaçlarınıza hızlı çözümler sunmaktadır. Türkiye Jokey Kulübü ülkemizde Tarım ve Orman Bakanlığının belirli sürelerle yenilediği bir sözleşmeden aldığı yetki üzerine at yarışları düzenleme ve müşterek bahis organizasyonu hususunda yetkili tek kurumdur.

İlk dönemler 23 Eylül 1856 tarihinde İzmir’de düzenli olarak at yarışları koşulmaya başlanmıştır. Bu yarışların düzenlenmesine öncülük eden isimler dönemin İngiltere başkonsolosu MR. Pattarson olurken, bu kişi liderliğinde SMRYNA Races Club İzmir yarış Kulübü kurulmuştur. Yanı sıra TJK mobil uygulaması ile bu işlemler kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir. Teknoloji sayesinde at yarışları daha iyi takip edilebilmektedir. Bununla birlikte oyun oynama imkanı ve birçok hizmet TJK Mobil bünyesinde kullanıcılar sunulmaktadır.

Osmanlı Jokey Kulübü

Osmanlı padişahları arasında spora düşkünlüğü ile popülerleşen Abdülaziz de İstanbul Kağıthane’de İzmir’dekine benzer biçimde at yarışları düzenlemiştir. Aynı dönemlerde aşağıdaki şehirlerde at yarışları düzenlemiştir.

 • Samsun
 • Manisa
 • Diyarbakır

Aynı dönemlerde at yarışları düzenlemiş ve benzerleri yine aynı şekilde gerçekleştirilmiştir. Türkiye’de yarış ve yetiştiriciliğin jokey kulüp aracılığı ile düzenlenmesi düşüncesi 1909 senesinde kurulan Osmanlı Jokey Kulübü ile eyleme geçirilmek istenmiş fakat bu kulübün çalışmaları hakkında net bilgiler yer almamaktadır. 1909 senesinde yayınlanmış olan yönetmeliğe göre Osmanlı Jokey Kulübü’nün başkanlığını 1913 senesinde sadrazamlığa gelen Sait Halim Paşa yapmıştır.

TJK Mobil
TJK Mobil

Sipahi Ocağı Yarışları

İzmir’de gerçekleştirilen yarışların son bulmasından sonra şartların İstanbul’da düzenlenmesi gerçekleştirilen çalışmalar başlatılmış olup güçlü ismi Enver Paşa’nın da desteklemesi sonucu itibari ile Sipahi ocağı Binicilik Kulübü ve İslahi Nefsi Ferez Cemiyeti yani at soyunu iyileştirme derneği 1913 senesinde kurulmuştur. 1913 senesinde kurulmuş olan bu ocağın Veliefendinin yarış yeri olarak seçilmesi de bu döneme rastlamıştır. 23 Ekim 1950 tarihinde bu dönemin cumhurbaşkanı Celal Bayar ve başbakanı Adnan Menderes’in bu onayları vermesi sonucunda temin edilen o dönemin Devlet bakanı Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu, Kocaeli Milletvekili Saim Önhan, Halim Sait Türkhan, Nejat Evliyazade tarafından Türkiye Jokey Kulübü kurulmuştur.

1950’de 24 kişi olan Asli üye sayısı günümüzde 112 kişiye ulaşmıştır. Necip Fazıl Kısakürek kulübün ısmarlaması beraberinde 1958 senesinde Ata Senfoni isimli bir eser yazmıştır. Atla terapi ülkemizde Jokey Kulübü tarafından engelli çocukların tedavisine destekleyici bir Katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen bir sosyal sorumluluk projesi olmaktadır. Fiziksel yanı sıra zihinsel ve duygusal bozuklukları olan çocukların gelişimine yardımcı olabilmek adına Uzmanlar ve terapi için yetiştirilmiş atlar eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Doktor raporu beraberinde at binmesine izin verilen engelli çocukların at binmesi sağlanarak atın klasik hareketi uzman fizyoterapistin yöntemi destekleyici bir tedavi yöntemi olarak uygulandığı herkes tarafından bilinmektedir. Engelli çocuklar bu merkezlerde at binmenin yanı sıra atlarla bir arada bulunup attım arı sevdirilmesi ya da beslenmesi gibi aktiviteler gerçekleştirilmektedir. Aşağıdaki şehirlerde yine aynı şekilde bu aktiviteler gerçekleştirilmektedir.

 • İstanbul Veliefendi
 • İzmir Şirinyer
 • Diyarbakır
 • Bursa Osmangazi
 • Şanlıurfa
 • Adana
 • Elazığ

Hipodromlarında ücretsiz olarak bu hizmetler gerçekleştirilmektedir. Online yapılan başvuru sonrasında gerekli kontroller tamamlanarak üye ol ve Kazan butonuna tıklayarak mobil uygulamalarda ise üyelik ikonu ile açılan sayfadan hemen kayıt ol linkine tıklayarak Online başvurular gerçekleştirilebilmektedir. 18 yaşını doldurmuş ve nüfus yanı sıra Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından kimlik numarası verilen herkes Türkiye Joker Kulübü içerisine üyelik sözleşmesi şartlarını kabul etmek suretiyle e-bayi üyesi olabilmektedir.

Android sürümü indirmek için buradan,

İphone ile İos işlemci sürümünü indirmek için buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma