Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Vakıfbank KMH Kredili Mevduat Hesabı Bankomat Avantajları

Vakıfbank KMH Kredili Mevduat Hesabı Bankomat Avantajları

Aydin Duran Aydin Duran -
146 0

Vakıfbank müşterilerinin nakit sıkıntısı çekmemesi için Kredili Bankomat 7/24 Hesabı ismini verdiği bir mevduat ürünü tasarlamıştır. Banka bu ürünün tanıtımını yaparken, Kredili Bankomat 7/24 ile hesabınızda paranız her zaman hazır, sloganını kullanmaktadır. Bir çeşit kredili mevduat hesabı olan Kredili Bankomat-7/24 ile müşteriler, vadesiz mevduat hesaplarında ihtiyaçlarını karşılayacak bakiye bulunmasa bile, bankanın öngördüğü limit dahilin de çeşitli bankacılık hizmetlerini gerçekleştirebilmektedir.

Örneğin, hesapta hiç para yokken, müşteriler limit içinde kalarak bu hesaptan para çekebilir. Veya havale ve EFT işlemleri yapabilir ya da yapılması gereken fatura ödemelerini yapabilir. Bunun yanında önceden verdiği su, elektrik, telefon ve benzeri otomatik ödeme talimatlarının zamanında gerçekleşmesini sağlayabilir.

Vakıfbank Artı Hesap Açma

Müşteriler Kredili Bankomat 7/24 Hesabı’nı açtırmak için mevduat hesaplarının bulunduğu şubeye başvurmaları gerekmektedir. Başvuru sırasında banka, nüfus cüzdanı veya sürücü belgesinin aslı ve fotokopisini, müşterinin gelir durumunu gösteren bir belgeyi ve adres teyidi için en son tarihli herhangi bir abonelik faturasını talep etmektedir. Banka talebi uygun bulursa, Bireysel Ürün ve Hizmet Paketi Sözleşmesi düzenler.

Vakıfbank Artı Hesap Faizi

Banka Kredili Bankomat 7/24 Hesabı’ndan kullanılan tutarlar için günlük olarak faiz hesaplamaktadır. Dolayısıyla bu hesaptan kullanılan tutarlar üç gün sonra geri ödenmişse, sadece üç günlük faiz alınmaktadır.

Vakıfbank Kredili Bankomat 7/24 Hesabı için uyguladığı faiz oranını internet sitesi üzerinde ilan etmektedir. Bugün için geçerli olan faiz oranı aylık yüzde 2.00’dir. Banka faiz üzerinden ayrıca BSMV ve KKDF tahsil etmektedir. Alacağınız 2 bin lirayı bir ay sonra ödemeniz halinde 36 Lira faiz ödemesi ile karşılaşıyorsunuz.

Eğer kredi zamanında ödenmezse, banka aylık yüzde 2.52 oranında gecikme faizi uygulamaktadır.

Vakıfbank Kredili Mevduat Hesabı Limit Artırma

Bankanın, müşterileri ile yaptığı sözleşme hükümlerine göre, Kredili Bankomat 7/24 Hesabı için banka bir kredi limiti belirlemeye, bu limit içinde krediyi tamamen veya kısmen kullandırıp kullandırmamaya, kredi kullandırma koşullarını tespit etmeye ve krediyi durdurmaya hakkı bulunmaktadır.

Ayrıca banka bu sözleşmeye göre, kredi limitini azaltabilir ya da yükseltebilir. Koşullara bağlı olarak kredinin kapatılmasını müşteriden isteyebilir. Müşteriler de kendilerine tanınan limit içinde krediyi kullanırlar ve limitin üzerine çıkamazlar.

Vakıfbank, hem ilk defa limit tespit ederken hem de daha sonra limit artırımı yaparken, piyasa koşullarını ve bankanın finansal durumunu gözetmektedir.

Vakıfbank Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Kapatılır?

Müşteriler bu krediyi istedikleri zaman kapatabilirler. Kredili Bankomat 7/24 Hesabı’ndan kullanılan tutarlar, mevduat hesabına herhangi bir para yattığı zaman otomatik olarak kapatılır. İsteyen müşteriler sadece biriken faizi ödeyerek, anaparayı ödemeden de krediyi kullanmaya devam edebilirler.

Vakıfbank Kredili Bankomat 7/24 Hesabı (kredili mevduat hesabı) ile ilgili daha fazla ayrıntılı bilgi, bankanın http://vakifbank.com.tr/web sitesinden alınabilir.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma