Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Ziraat Hesap Bakiyesi Sorgulama Öğrenme

Ziraat Hesap Bakiyesi Sorgulama Öğrenme

Aydin Duran Aydin Duran -
143 0

Bütçe planlamanızı yapmanızda en büyük etken mevcut para durumunuzdur. Kişiler cebindeki para durumu biliyor olsa da banka hesaplarındaki durum değişkenlik göstereceğinden planlama yapmanıza engel olabilir. Vermiş olduğunuz otomatik ödeme talimatları ile gerçekleşen ödemeleriniz ile hesaplarınızın takibi zorlanır ve sık sık sorgulama yapmak zorunda kalabilirsiniz.  Hayatınızdaki ekonomik durum ve ödemeleriniz ile nakit durumunuzu takip etmek için Ziraat Bankası Bakiye sorgulama işlemi farklı yollardan yapılabiliyor. Bu yollar başlıca cep telefonu ile uygulamalar üzerinden, internet bankacılığına giriş yapabileceğiniz bilgisayar, tablet gibi teknolojik aletler yardımıyla, telefon bankacılığı ile müşteri ilişkileri temsilcilerinden ve SMS ile mevcut bakiyelerinizi sorgulayabilirsiniz.

Hesap Bakiyesini İnternet Şubesinden Sorgulama

Mevcut devlet bankalarının öncüsü konumundaki Ziraat Bankası şubeleri nezdinde hesabınız bulunuyorsa bu hesabınızı banka şubesine gitmeden inceleme imkanlarınız bulunur. Güncel olarak en çok tercih edilen sorgulama yolu internet bankacılığı. Bu mecradan giriş sonrası tüm bankacılık işlemlerinize ulaşabiliyor, sorgulamalar yapabiliyor dilerseniz fatura borç sorgusu da gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ziraat Bankası resmi internet sitesi girişi sonrası bireysel bankacılık girişi yapıyorsunuz. Burada hesaplar menüsünden takiple hesaplarınızdaki paranızı görebilir, son işlemlerinizi inceleyebilir, istediğiniz tarih dilimi aralıklarında da hesap özetine bakabilirsiniz. Burada internet şubesine giriş için bu hizmeti almış olmanız ve şifreniz olması gerekir. Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Nasıl açılır başlıklı yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Bankaların internet şubeleri kullanıcılarına önemli olanaklar sağlıyor. Bu olanaklar sayesinde hesap bakiyeniz sıfırlanmış olsa dahi, para ihtiyacınızı yine kredi ile yada kredi kartınızdan nakit avanslar yardımıyla kapatabiliyorsunuz. Ayrıca döviz alım satımı imkanı da verdiğinden altın yada dolar gibi dövizlerinizi bozdurarak satışa konu edebiliyorsunuz. Bunun için kullanıcıların birer internet bankacılığı hizmeti alması da önemli bir husus.

Müşteri Temsilcileri İle Sorgulama

Elinizde hiç bir imkan bulunmuyorsa Ziraat Bankasının müşteri hizmetlerini aramanız yeterli oluyor. Hizmet numarası 444 00 00 olan müşteri hizmetlerinden TC kimlik numarası yada hesap numarası ile şifreniz ile giriş sonrası telesekreter vazifesi ile hesap sorgulaması yapmanız mümkün. Telesekreter dışında canlı destek alarak hizmet alımı da söz konusu. Bunun için her türlü destek gerekli güvenlik cevaplarının verilmesi sonrasında alınabiliyor.

SMS İle Sorgulama

En pratik ve hızlı yol ise telefonlarımızın mesaj bölümü ile gerçekleştiriliyor Bu işlem için yapmanız gereken BAKİYE yazın boşluk sonrası hesap numarasın yazın ve 4747 ye mesaj yollayın. Telefonunuza kısa süre içinde hesabınızdaki bakiye tutarı gelmektedir.

ATM’den Sorgulama

Banka nezdinde açılan hesabınıza ait bankkart combonuz bulunuyorsa bu işlem için ATM’leri de seçebilirsiniz. Bankamatikler kartlarınız ile hesabınıza erişimin en kısa noktası. En yakın ATM’den giriş yaparak hesabınız hakkında bilgi alabilir, bakiyenizi inceleyebilir, bankacılık hizmetlerini 7-24 alabilirsiniz.

Ziraat Bankasındaki hesaplarınız ile kredi kartınıza ait bilgiler ile hesap bakiyesi sorgulama işlemleri ücretsiz olarak tarafınıza yansıyor. Sadece sms ile gönderim söz konusu olması halinde GSM firmanızın ve hattınızın özelliğine göre mesaj ücreti ödemek zorunda kalıyorsunuz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma