Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. 29 Ekim’de Bankalar, Okullar, Noterler, Hastaneler, PTT Açık mı?

29 Ekim’de Bankalar, Okullar, Noterler, Hastaneler, PTT Açık mı?

Aydin Duran Aydin Duran -
134 0

Bilindiği üzere 29 Ekim 2021 Cuma gününe gelmektedir. Bu Cumhuriyetimizin 95 nci yılını hep birlikte kutlayacağız. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ülke genelinde 28 Ekim günü saat 13:00 te başlıyor. Bu nedenle Türkiye’de tüm resmi kurum ve kuruluşlar 1,5 gün tatil yapmaktadır. 28 Ekim günü Pazar gününe geldiği için zaten tatil olacaktır ve bugün her kuruluş kapalı olacaktır. Fakat 29 Ekim günü Cuma gününe geldiği için normalde açık olması gereken resmi kurum ve kuruluşlar ile Bankalar kapalı olacaktır. Dolayısıyla bugün bankalar, noterler, okullar, PTT  ve hastaneler kapalı olacaklardır. Fakat acil durumlar için hastanelerin acil servisleri her zaman olduğu gibi vatandaşlara hizmet vermeye devam edeceklerdir.

Hastane Acil Servisleri Açık Olacak

29 Ekim Cuma günü kapalı olacak olan kurumlardan bir tanesi de Borsa İstanbul olacak. Piyasalara kapalı olmasından dolayı sabah ve öğlen seansları da açılmayacak. Bu nedenle 29 Ekim Cuma günü kapanan piyasalar 01 Kasım Pazartesi  günü açılırken, devlet kurumları, bankalar, Okullar, noterler ve PTT Salı günü sabah saatlerinden itibaren hizmet vermeye devam edeceklerdir. Bu nedenle döviz yada altın bozdurma düşüncesinde olan tüketiciler ve fatura ödemesi yapması gerekenler mağduriyet yaşamamaları için Cuma gününden ödemelerini yapmalarında fayda olacaktır. Zira tatil günlerinde yapılan döviz satımı gibi nedenlerden dolaya tüketiciler maddi olarak zarara uğramaktadırlar.

EFT İşlemleriniz Sarkabilir

Havale işlemleri tatil günlerinde de rahat bir şekilde yapılabilirken EFT işlemi için mesai gününün beklenmesi gerekmektedir. Bu nedenle Cuma günü mesai saati sonrası verilecek EFT talimatları 30 Ekim Salı günü saat 09:00’da gerçekleşecektir. Bu durumu da dikkate alarak EFT’lerinizi daha önceden yapmanız hem alıcı hem sizin için faydalı olabilir.

Öğrenciler Törenler İçin Okullara Gidilebilir

29 Ekim tarihinde kurumlar ile birlikte okullar ve üniversitelerde kapalı olacaktır. Fakat kutlamalar için yapılacak programları neticesinde bazı okullarda öğrencilerin devamlılığı söz konusu olabilir. Bu nedenle okul idarecilerinden gerekli bilgi alınabilir. Yapılması muhtemel törenler için öğrencilerin okullarda hazır olması gerekirken eğitim öğretime de devam edilmeyecektir.

Kamu düzeninin devamını sağlayan kurumlar olan hastaneler gibi Emniyet güçleri ve Jandarma güçleri 29 Ekim Perşembe günü çalışmalarına devam edeceklerdir. İhtiyaç duyulması halinde başvuru yapabileceğiniz emniyet güçleri ve karakollar vatandaşın hizmetine devam edeceklerdir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma