Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Akbank Sim Kart Bloke Güncelleme

Akbank Sim Kart Bloke Güncelleme

Aydin Duran Aydin Duran -
135 0

İnternet bankacılığını kullanabilmeniz için en önemli hususlardan biri Akbank sim kart bloke güncelleme olur. Böylelikle atmanız gereken adımları açıklıyoruz.

Yakın bir zaman içerisinde cep telefon numaranızın GSM şirketinde değişikliğe gitmişseniz bankacılık işlemleri için de bu işlemi güncellemeniz gerekiyor. Cep telefonunuzdaki uygulamalardan sim kartınızı güncellemeden de kullanma imkanınız olmasına karşın herhangi bir PC den bankacılık işlemi için bu numaranızın güncellenmesi şart. Bu manada bankalar aynı yolları sergilese de karşınıza farklı beklemediğiniz sebepler çıkabiliyor. Makale yazarı olarak Akbank müşterisi olmamın yanında GSM operatöründe değişiklik yapmam sonrası bende bankacılık işlemini yapmak için PC den giriş yapamadım. Akbank Sim Güncelleme işlemi için karşılaştıklarımı sizlerle paylaşmak istedim.

444 25 25 Akbank Sim Kart Güncelleme

Öncelikli olarak bilgisayardan internet bankacılığına giriş için kullanıcı adı ve şifremi girdim ve beklemeye başladım. Kısa süre sonra Akbank’ın bana göndermiş olduğu SMS şu şekilde;

SIM kart değişikliği sebebiyle telefonunuza şifre gönderemiyoruz. 4442525 Akbank Müşteri İletişim Merkezi, ATM’lerimiz veya şubelerimizden tüzel müşterilerimiz şubelerimizden SIM kart blokesini kaldırabilir.

Bu mesaj sonrası bende doğal olarak 444 25 25 numaralı telefonu aradım. Öncelikli olarak kayıp çalıntı için 6 numarası tuşlanmam istendi. Sonrasında ise sesli yanıt sistemi ile talebim sesli olarak istenildi. Sim Kart Bloke sesi sonrası ise canlı olarak müşteri hizmetlerine bağlandım. Yaklaşık 6 dakikalık süre sonrası bağlantıda bana canlı müşteri buradan işlemi gerçekleştiremediğini söyledi. Akbank uygulama için giriş sonrası keşfet bölümünden aramam halinde Akbank sim güncelleme işlemi yapılacağı belirtildi. Eyvallah…

Akbank Direkt Uygulama Sim Kart Güncelleme

Akbank uygulamaya girince hemen karşıma zaten bankanın mesajı düştü. Sim güncelleme için aramak ister misiniz?  Diye. Direk aradım. Yalnız söylemeliyim buradan yaptığım arama yaklaşık 7-8 saniye sonrası canlı destek olarak direk bağlandı. Bu durumu çok şaşırdım. Buradan sim kart blokesinin kaldırılmasını talep ettim. Ancak yine buradan yapılmasının mümkün olmadığı canlı müşteri hizmetleri desteğinden bana iletildi.

Akbank ATM Sim Kart Güncelleme

Akbank sim güncelleme işlemi kredi kartınız ya da Neo kartınız ile Akbank ATM’sinden giriş yaptıktan sonra kullanıcı menüsünden yapılabileceği belirtildi. Bu durumda ATM’den giriş sonrası da güncelleme yapılması için karşıma bir sorun çıkar mı diye aklımdan geçirmeye başladım. Ancak ATM’den güncelleme işlemi için sorun çıkmadı.

Biraz zaman almış olsa da bankacılık işlemleri için mecbur olduğumuz sim kart güncelleme işlemi Akbank için de yapmış oldum. Ancak burada en kolayının banka şubesi üzerinden yapılabildiğini belirtmekte fayda görüyorum. Yani asıl soru şu; ben müşteri hizmetleri ve keşfet bölümünden bu güncelleme işlemini yapamıyorsam neden gelen mesajda bana bu yollar sunuluyor?

Neyse… Akbank… Yıllardır müşterinim. Seviyorum seni…

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma