Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Bankacılığın Yeni Yüzü Enpara ve EFT İşlemi, EFT Ücreti

Bankacılığın Yeni Yüzü Enpara ve EFT İşlemi, EFT Ücreti

Aydin Duran Aydin Duran -
136 0

Enpara ve EFT İşlemi, EFT Ücreti Teknoloji her geçen gün bankacılık sisteminin ilerlemesine ve bu sayede müşterilerin daha çok imkana sahip olmasını sağlamaktadır. 20. Yüzyılda elde taşınan yüklü miktarda para çantaları, bazen hırsızlığa bazen de dolandırıcılığa konu olmuştur. Bunun sebebi o kadar parayla sokakta dolaşılınca hırsızlara çıkartılan davetiye ve belge üzerinden yapılmadığında karşı tarafın rahatlıkla inkar etmesinden kaynaklanmıştır. Bankalar elektronik sistemlerinin ilerlemesi ve buna teknolojinin eklenmesiyle, yüzyılın sonlarına doğru bu işlemlerin kullanım şeklini değiştirmiştir. Elektronik Fon Transferi, literatüre o zamanlarda katılmış ve uzun yıllardır tercih edilen en önemli bankacılık hizmetlerinden olmuştur. Tabi ki teknolojinin ilerlemesi devam ettiği için, artık bankalar ve müşterilerinin karşısına da farklı fırsatlar doğmuştur. Kuruluşundan itibaren finans sektöründe bir devrim yaratan ‘Enpara’ şubesiz bankacılık adımını büyük bir başarıyla atmıştır. Şu anda bir milyondan fazla üyesi olan Enpara EFT, müşterilerine elektronik ortamda hizmet vermektedir.

ENPARA sisteminde EFT işlemi hangi kanallarla yapılır?

Enpara sistemi şubesiz bankacılık hizmetini kapsamaktadır. Bu yüzden Enpara EFT işlemini şubeden yapmak gibi bir seçenek olduğu düşünülemez. Fakat Enpara, müşterilerine bir banka şubesinin verdiği tüm olanakları sağlamış ve bu sayede müşterilerin kendisini tercih etmesini sağlamıştır. İnternet şubesi üzerinden rahatlıkla EFT yapabileceğiniz Enpara, bu işlem için sizden ücret tahsis etmez. Enpara’nın bir diğer gelişmiş hizmetlerinden biri olan Çözüm Merkezlerinden ücretsiz olarak EFT yapmanız mümkündür. Cep uygulamalarının bu kadar yaygın olduğu dönemde, Enpara’nın bundan faydalanmaması düşünülemez. Bu yüzden mobil cep uygulaması üzerinden yapacağınız EFT işlemleri de ücretsiz olacaktır. Enpara’nın ücret alarak yaptığı tek EFT işlemi ise; ATM’den kartsız olarak IBAN veya kredi kartına yapacağınız EFT işlemleri olacaktır.

Enpara EFT işlem saatleri hangi aralıklardadır?

Enpara EFT işlemleri için mesai uygulamasını tercih etmiştir. Bu sayede müşteriler 09.00 ile 17.15 saatleri arasında yukarıda belirtilen yollarla EFT işlemlerini yerine getirebilirler. ‘Geç EFT’ uygulamasına karar veren Enpara, bu sayede son EFT işlem saatini 17.20 şeklinde uzatmıştır. Bu saatler sonrasında verilecek EFT işlem emirleri, diğer gün başlangıç saatinde uygulanmış olacaktır.

EFT işleminiz bulunuyorsa bu işlem için Finansbank Enpara EFT işlemini kullanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma