Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dijital Para
  4. »
  5. Bitcoin Geleceği Hakkında Fiyat ve Analiz Değerlendirmeleri

Bitcoin Geleceği Hakkında Fiyat ve Analiz Değerlendirmeleri

Aydin Duran Aydin Duran -
142 0

Günümüzün en çok kullanılan ve ilk kripto para Bitcoin, insanlara halen kazandırmaya devam ediyor. İlk çıktığında 1 Amerikan Dolarıydı ve artık 40.000 TL bandını aşmayı başardı. Bitcoin almak ve satmak size büyük gelirler kazandırabilir. Fakat Kripto Paraların geleceği hakkında detaylı araştırma yapmayı ihmal etmeyin, şayet zarar etmeniz sizi olumsuz şekilde etkileyebilir.

Bitcoin Gelecekte 100 Bin TL Üzerine Çıkar Mı?

Son yıllarda popüler hale gelen kripto paralar birçok insanın ilgisini çekmeyi başarmıştır. Özellikle bitcoinle ilgili pek çok gelişmenin yaşanması akıllara bitcoin gelecekte 100 bin TL üzerine çıkar mı sorusunu getirir. Bu konuyla ilgili olarak önde gelen bazı isimler çeşitli değer tahminlerinde bulunuyor. Buna göre John McAfee tarafından yapılan açıklamalara göre Bitcoin günümüzde hak ettiği değerinin altındadır. Bu nedenle önümüzdeki yıllarda bitcoin ona göre bir milyon doların üzerine çıkacaktır.

Bitcoin ile ilgili olarak CameronWinklevoss tarafından yapılan açıklamaya göre bitcoin piyasa değerinin kolay bir şekilde dört ile sekiz trilyon dolar arasına ulaşabileceğini ifade edilir. Dolayısıyla bitcoinin gelecekte tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması yönünde bir beklentisi vardır.

Bitcoin Gelecekte Ne Olur?

Uzun süredir yedi bin dolar bandında olan bitcoinle ilgili tahminler oldukça fazladır. Bu konuda MaxKeiser tarafından yapılan tahminlere göre kripto para dünyasında en değerli ve ilk üye olan bitcoin yirmi sekiz bin dolar değerine ulaşabilir. İddiasının arkasında olan Keiser geçen yıl da bitcoinle ilgili olarak tahminlerde bulunmuştur.

Bloomberg Bitcoin Tahminleri

Kripto para dünyası ile ilgili olarak tahminlerde bulunan Bloomberg’e göre gelecekteki on yılda bitcoin değeri yüzde 1941 artacaktır. Bir önceki yılda yirmi bin doları test eden Bitcoin’in on yılda ulaşmasının beklendiği seviye ise 143 bin dolar olarak beklenmektedir. Sadece bitcoin ile sınırlı kalmayarak etherium, bitcoincash, ripple, EOS, stellar, monero gibi kirpto paralarla ilgili de tahminlerde bulunan Bloomberg piyasada artış ve azalışların yaşanacağı görüşündedir. Bu nedenle bitcoin ve diğer kripto paralarla ilgili yatırımlarda uzmanlar tarafından yapılan gelecek tahminlerini dikkate almak her zaman yararlı olacaktır.

Sanal para alışverişlerinde zaman önemlidir, karşı tarafa coinin aktarılması 24 saat gibi bir süreç alabilir. Kripto paraların hayatımızdaki yeri gerçekten büyüktür, fakat Türkiye’de bu durum birkaç seviye aşağıdadır. Hayatımıza büyük bir hızla giren paraların bize kazandıracaklarını yaşamadan bilemeyiz. Birbirinden gelişmiş koin borsaları var, internet üzerindeki haberleri okuyarak ve referanslı siteleri araştırarak para kazanmanız mümkündür. Fakat en güzel kripto para yatırım aracı hangisidir diye soracak olursanız Bitcoin olarak cevaplandırabiliriz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma