Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Dil Kestirmek Nedir?

Dil Kestirmek Nedir?

Aydin Duran Aydin Duran -
174 0
dil kestirmek

Gençlerde estetik olarak yapılan moda tarzlardan biri dil kestirmek olmaktadır. Türkiye’de çok rağbet görmemesine rağmen yapılan işlemlerden biri olmaktadır. Bununla birlikte merak edilen hususlardan biri dil kestirmek kısa süren bir cerrahi müdahale ile yapılmaktadır.

Dil Kestirmek Nasıl Yapılır?

Dil iki tarafından mengeneye benzer bir cihazla sıkıştırıldıktan sonra ikiye bölünmektedir. Çeşitli kimyasallar ile bu işlem yaklaşık olarak 45 dakika süreç içerisinde devam eder. Lazer teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilen çatal dilin maliyeti ise 3.000 ve 5000 dolar civarı olabilmektedir. Bununla birlikte yasal olarak herhangi bir kanun sınırlaması ise bulunmamaktadır.

Dil Bağı Nedir?

Dil bağı ağız tabanı ile birleştiren ve Frenulum ismi verilen dokunun normalden daha kısa olmasıdır. Bu durum dilin hareket kabiliyetini kısıtlarken yeme konuşma ve yutma şeklinde etkilemektedir. Peki bu durumu bile bile insanlar dillerini ortadan ikiye kestirip neden yılan dilli olurlar sorusunun yanıtı ise sıklıkla merak konusu olmuştur. Son dönemlerde gençler arasında hızla yayılan bu moda sancılı ve kanlı bir operasyon gerektirmektedir. Dil penslerle sıkıştırılıp iki yana çekildikten sonra ortadan 4 ve 5 santim kadar neşterle kesilmektedir. Doktorlar ve dövmeciler tarafından yapılan dil kesme işlemine şiddetle karşı çıkılsa da kan kaybından ölümlerin olabileceği ve operasyondan sonra konuşma ve tat alma duyularında bozulmalar görülebileceği de söylentiler arasında yer almaktadır. Dil kesilmesi sonrasında ise ikiye ayrılan dilin hareket kabiliyeti ise aşağıdaki gibidir.

Dil Kestirmek
Dil Kestirmek
  • Yukarıya
  • Sağ yön kısmına
  • Sol yön kısmına

Hareket edebilmektedir. Dahası da dilleri bacak bacak üstüne atar gibi üst üste atanlar dahi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra çatal dilin bir farklı anlamı ise İspanyolca öğrenmekle aynı şey olmazken bu dili doğuştan bilen defalarca söylendiği kadar Ender olarak bulunmayan tek yer soyu olan yani kalıtsal olan çatal diller de bulunmaktadır.

Yılan Dili Ne Demek?

Farklı fanteziler ile birlikte yurt dışında bir çok ülkede kişiler partnerlerine güzel görünmek için dillerini kestirme yoluna gitmektedir.  Onlara göre çatal dil hem seksi bir görünüm sağlarken yanı sıra partnerlerini de mutlu etmekte olduğunu belirtmişlerdir. Kendileri gibi olanların dışındakilerle birlikte olmazlarken bu durum ise sağlıkları açısından oldukça fazla tehlikelidir. Tat alma duyusunuz zamanla kaybetmeye neden olan bu durum yaşam için oldukça sağlıksız bir hale dönüşebilmektedir. Yanı sıra bu tehlike Hindistan olmak üzere ABD ve Avrupa derken Türkiye’ye de sıçramış durumda. Kimi partneri için kimi ise tarzı için dillerini kestirse de ölümün kucağında. Çatal dilleri bir grup sosyolog ilk kez 1997 senesinde Hindistan’da rastlamış olup Hindu mitolojisinde de yer alan çatal dillerin asıl amacı ise tanrıyı emmek olduğunu belirtmiştir. Hindu mitolojisinde de yer alan çatal dillerin asıl amacı ise tanrıyı emmektir. Çatal değil literatürde lazer teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilen bir dili ikiye bölme işlemi olarak yer almaktadır. Gad dağları ile çevrili dek kamp platosunda rastlanmış olup Hindu geleneğinde yer alan ve daha çok ergen genç kısma göre çatal dillerin asıl amacı tanrıyı emmek ve bağlılık göstermektir

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma