Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Garanti BBVA Borç Erteleme Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA Borç Erteleme Nasıl Yapılır?

Aydin Duran Aydin Duran -
197 0

Garanti Bankası borç erteleme konusunda geçtiğimiz bu zor süreçte müşterilerine kolaylıklar sağlamaya devam ediyor. Borç erteleme olarak bildiğimiz, kredi ya da hesap özeti erteleme adı altında da işlem yapılan bu sistem banka müşterilerine tanınmış olan güzelliklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Korona virüs salgınından kaynaklı olarak pek çok kişinin çalışamadığı ve işsizlik çektiği bu dönemde belli bir süre zarfı içerisinde müşteriler artık bankaya olan borçlarını erteleme imkânına sahipler. Böylece oldukça stresli olduğumu bu süreçte borcu olanlar biraz da olsa derin nefes alabilecek. Garanti bankası bu konuda pek çok konuda ödeme erteleme olanağı sağlamakta. Peki bunlar neler, hepsini ayrıntılı bir şekilde yazımızın devamında görebilirsiniz.

Garanti Bankası Erteleme Konusunda Sunduğu Destekler

Garanti Bankası borç erteleme, taksit ya da asgari ödeme olması gereken işlemlerin geciktirilmesi gibi çeşitli alternatif faydaları bulunduğumuz süreçte müşterilerine sağlamakta. Böylece Garanti Bankası üyeleri borçlarını ödeme konusunda derde ya da sıkıntıya girmek zorunda kalmıyorlar ve bankanın kendilerine uyguladığı desteklerden yararlanabiliyorlar. Peki, bu destekler tam olarak neler merak ediyorsanız, aşağıda sizlere maddeler halinde bazılarını belirttik.

  • Müşteriler, herhangi bir ek koşul bulunmadan taksit, faiz ve kredi anapara ödemelerini 30 Haziran 2021 tarihine kadar öteleyebilme imkanına sahipler.
  • Ticari kredi borçlarını ödemesi gereken müşteriler için 6 aya kadar erteleme olanağı sunuluyor.
  • Bireysel müşteri olarak bankada bulunan üyeler, kredi borçlarını ve ek hesap ödemelerini 6 ay erteleme imkanına sahipler.

Yukarıda sizlere belirttiğimiz bankanın sağladığı olanak ve desteklere bakacak olursak, müşteriler için oldukça sevindirici bir haber diyebiliriz. Bu sayede parasızlık sıkıntısı çeken müşteriler minimum 6 aylık bir süre içinde Garanti Bankası’na olan borçlarını erteleyebilirler. Ayrıca Garanti BBVA müşterileri için de borç erteleme imkanları bulunuyor.

Garanti BBVA Borç Erteleme

Garanti Bankası borç erteleme işlemi yapabileceğiniz bir diğer alternatif yol ise Garanti BBVA üyeleri içindir. Yukarıda sizlere belirttiğimiz destekler dışında kredi erteleme işlemi yapmak için bireysel ve ya şahıs firma müşterisi olmanız gerekiyor. Böylece 6 aya kadar süren taksit ve 12 aya kadar vade imkanı ile borcunuzu erteleme olanağına sahipsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ise Garanti BBVA internet şubesine girerek hesap ve ürün kısmına tıklamanız. Burada karşınıza kredi hesabı bölümü çıkar. Kredi erteleme şeklinde çıkan butona basarak işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Ancak bu süreçte ödemeniz gereken faiz oranları ilk borç ödeyeceğiniz tutara ek olarak belirtilir. Erteleme ve borç ödememe süreciniz en fazla 30 Haziran 2021 tarihine kadar geçerlidir. Sonraki tarihlerde borcunuzu ödemeye başlayabilirsiniz.

Garanti Bankası Borç Erteleme Diğer Alternatifleri

Garanti Bankası borç erteleme için daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz üzere müşterilerine oldukça geniş bir skala sağlamakta. Bunun dışında farklı bir kategoride borcunuz bulunuyorsa, Garanti bankasının internet şubesine giriş sağlayarak borç erteleme işlemi yapıp yapamayacağınızı öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda telefon üzerinden müşteri destek hattına ulaşarak da borç erteleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma