Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. PTT Kart İban Numarası  Nerede Yazar, Nasıl Öğrenilir?

PTT Kart İban Numarası  Nerede Yazar, Nasıl Öğrenilir?

Aydin Duran Aydin Duran -
107 0
PTT Kart İban Numarası Nerede Yazar, Nasıl Öğrenilir?

Uluslar arası banka hesap numarası olarak kullanılan iban PTT şubeleri nezdinde açılan hesaplar içinde geçerli olmaktadır. Bu anlamda özellikle kullanıcı olan kişiler PTT iban numarası nerede yazar, PTT Kart iban numarası nasıl öğrenilir sorusuna yanıt aramaktadır.

PTT Hesap Numarası ve İban Numarası Nasıl Öğrenilir?

PTT şubeleri nezdinde kendinize bir hesap açtırmışsanız önceliğiniz internet bankacılığı olmalıdır. Zira bu sayede tüm bilgilere ulaşım sağladığınız gibi bankacılık işlemlerini dijital yollarla gerçekleştirebilirsiniz. Çok pratik bir kullanım ile sizlere bankacılığın internet yolunu sunan PTT sizlere bu aşamada birçok kolaylık sağlar. Bunun yanında PTT Mobil sizlerin ihtiyacı olan bankacılık işlemlerinde en yakın PTT şubesi olmaktadır.

PTT Kart iban numarasını öğrenebilmeniz için üç yoldan bahsetmek mümkündür. Bunlar;

  • İnternet Bankacılığı
  • PTT ATM’leri (PTT Matik)
  • PTT Müşteri Hizmetleri (444 1 778)
  • PTT Şubelerinden

İle olmaktadır.

PTT Kart İban Numarası Nerede Yazar, Nasıl Öğrenilir?
PTT Kart İban Numarası Nerede Yazar, Nasıl Öğrenilir?

PTT Kart İban Açılımı Nedir?

26 haneden oluşan iban numaralarında ülke, şehir, şube ile birlikte hesap numarası yer alır. İlk iki hane harf ile ülkeyi sonraki iki hane ise kontrol basamaklarını oluşturmaktadır. Sonraki beş hane banka kodudur. Daha sonra rezerv alan hanesi tek rakamla yazılır. Sonrasında ise 16 haneli hesap numarası ardı sıra dizilmektedir.

Bazı PTT Kartlarının ön yüzünde kullanıcı adı soyadı ile birlikte hesap numarası yazmaktadır. Bazılarında ise bu numaralar maalesef bulunmamaktadır. Bu sebeple para gönderimi için hesap numarası ihtiyacı olan vatandaşlar doğal olarak PTT Kart Hesap Numarası nerede yazar sorusuna yanıt aramaya başlar

PTT Hesabıma Yatan Parayı Nasıl Öğrenebilirim?

Dijital yollar ile bankacılık işlemleri yapıyorsanız hesabınıza para yatıp yatmadığını buradan öğrenebilirsiniz. Ya da ALO PTT ile 444 1 788 hattını aramanız halinde mümkün olabilmektedir. PTT Kart hesap bakiyesi öğrenme işlemi ayrıcı PTT internet sitesi ile online işlemler üzerinden yapılabilmektedir.

Bankacılık işlemleri vermeye başlamasının ardından kişilere hesap açan PTT aynı zamanda buna bağlı olarak uluslararası hesap numarası olan iban tahsisi yapıyor. Bu anlamda özellikle PTT kart alan kişiler iban numarasını merak ediyorlar. Diğer bankalar gibi hizmet vermeye devam eden PTT kişilere 7-24 bankacılık hizmeti verirken yine ATM ağı aracılığıyla bankamatik hizmetlerini vermektedir. Böylelikle istediğiniz zaman diliminde kartınızla işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Yardım Paraları PTT Şubelerine Yatırılıyor

Bireysel olarak çok daha kolay olan bir kullanım ara yüzüne sahip olan PTT özellikle yardım alan vatandaşların adresidir. Zira Sosyal Yardımlaşma Vakıflarınca tahsis edilen yardım ile nakdi paraların alım adresleri PTT şubeleri olmaktadır. Kişiye çıkarılan yardımlar bu anlamda buralardan TC kimlik numaraları ile çekilebilmektedir. Bunun için kimliğiniz ile başvuru yapmanız yeterli olur. Ancak sürekli bir alım ve para gönderme işlemleri yapıyorsanız bir hesap açtırmanız en doğru adım olur.

Para transferinin özelikle hesabınıza gerçekleşmesi için hesabınıza ait iban numarası önemlidir. Hesap numarası ile para gönderimi mümkündür. Ancak iban ile daha sağlıklı ve hızlı yapılan bir para transferi hizmetinden bahsetmek doğru olur. Bu sebeple kişiler PTT Kart iban numarası sorgulaması yapmaktadır.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma