Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kredi Kartları
 4. »
 5. En İyi Kredi Kartı Hangisi?

En İyi Kredi Kartı Hangisi?

Aydin Duran Aydin Duran -
120 0
En iyi kredi kartı

Milyonlarca kişi kredi kartı kullanımına devam ederken, aynı zamanda cüzdanında birden fazla olmasına rağmen yeni bir kart alımı için adım atabiliyor. Kartlar kişilere kullanım için farklı avantajlar sağlarken kullanıcı olarak negatif yönleri de az değil. Özellikle ilk kez kredi kartı alacak kişiler en iyi kredi kartı arayışına girmektedir.

En Çok Tercih Edilen Kredi Kartı Hangisi?

Cebinizde para olmamasına rağmen aynı zamanda alışveriş yapmaya teşvik eden kredi kartları bankaların en önemli ürünlerinin başında gelmektedir. Milyonlarca kişi bu anlamda kart kullanımı yaparken ekonomik krizler, finansal sorunlar nedeniyle harcamalarını da genişleterek sürdürmektedir. Bu durum ise ilerleyen süreçlerde artan kredi kartı borcu ile finans açısından zorlukların başlangıcı olabilir. Böylelikle kredi kartınızı doğru kullanmanın yollarını öncelikli olarak öğrenmeniz gerekir.

Yaklaşık 25 yıldır kredi kartı kullanıcısı olarak farklı bankaların kredi kartlarına sahip olduğumu belirtmek isterim. Bununla birlikte bankaların kartları ile kullanımları sonrasında tüketicilerin sorunları içi hangi konularda Tüketici Hakem Heyetlerine başvuru yaptıklarının da bilinci içerisinde olarak sizlere en iyi kredi kartı seçiminde bazı hususlar belirtmek isterim.

En İyi Kredi Kartı
En İyi Kredi Kartı

Kredi Kartı Aidatları Halen Tüketici Sorunu

Özellikle 2014 yılı öncesi kredi kartı aidatı ile kart sorunu yaşayan tüketiciler bu duruma 2014 yılı Mayıs ay’ı ile daha farklı bir bakış açısı ile karşı karşıya kaldı. Ücretsiz yani aidatsız kredi kartını bankalar sunarken aynı zamanda kart aidatı da yasalaşmış oldu. Böylelikle ücretsiz kart kullanımlarında kişiler taksitlendirme ve puan toplama gibi avantajları olmadan alışveriş yapmaya zorunlu bırakıldı. 215 – 300 TL arasında alınan aidat ücretleri bankalar tarafından yıllık alınırken bu ücretler her yıl artırılarak yapılmaktadır. Tüketiciler bu anlamda kredi kartı aidatı var mı yok mu sorusuna yanıt ararken birçoğunun ekstresinde çoktan kesildiği görülebilmektedir.

Bazı bankalar harcama sözü ile alınan kredi kartı üyelik ücretinin iadesini de yapabilmektedir. Ancak daha çok harcamaya teşvik amaçlı yapılan bu kampanyalar kişilerin daha çok harcamasına ve bankaların da daha çok kazanmasına neden olmaktadır. Bu elbette kişilerin tercihidir. Ancak kredi kartı başvurusu yapmadan önce kart özellikleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak size avantaj sağlar.

Enpara Kredi Kartı Özellikleri ve Avantajları

Son birkaç yıldır bankacılık sektöründe QNB Finansbank’ı arkasına alan Enpara Kredi Kartı ön plana çıkmaktadır. Özellikleri ile avantaj sağlayan bir ürün olması daha çok tercih edilmesine neden olmaktadır. Bu aşamada tüm kartlarımı kapatıp Enpara kullanıyor olmamın elbette birçok nedeni var. Ancak özelikle Enpara Kredi Kartı özelliklerini sizlere açıklamak istiyorum. Nitekim hangi kartı alacağınıza dair seçenek sizlere kalmaktadır.

 • Aidat Ücreti Yok (Üyelik ücreti alınmamaktadır)
 • Faizsiz harcama taksitlendirme yapılmaktadır. (6 bin liraya kadar aylık 3 harcama faizsiz taksitlendirilmektedir)
 • Diğer kartlarda olduğu gibi alış veriş kampanyaları yapılmaktadır.
 • İnternet harcamaları anlık olarak açılıp kapatılabilmektedir.
 • Limit artırımı ve düşürümü internet bankacılığından yapılmaktadır. Özellikle hiçbir banka kredi kartı limit düşürme işlemini internet bankacılığından yapılmasına izin vermez. Ancak Enpara ile durum böyle değildir.
 • Taksitli nakit avans kullanma desteği bulunuyor.
 • Enpara Anında kredi alma özelliği bulunuyor.

En İyi Kredi Kartı

Enpara kredi kartı ile özelliklerini kendi sayfası üzerinden inceleyebilirsiniz. Açıkçası taksitlendirme yapamadığınız harcamalarınızın bazılarını 6 bin liraya kadar faizsiz olarak 9 taksite kadar bölmesi muhteşem bir özellik. Zira bunu hiçbir bankada bulmanız mümkün değil. Bununla birlikte ihtiyacınızın kalmadığı dönemlerde kart limitinizi Enpara mobilden birkaç tıkla anında düşürebilmeniz ikinci bir avantaj olarak gösterilebilir. Zira bankalar mobil uygulamalardan limit artırımına izin verirken düşürme işlemine olanak tanımamaktadırlar.

Faizsiz Harcama Taksitlendirme Enpara Kredi Kartında

Kişisel olarak beklentiler nezaretinde farklı bakış açınız sizlerin en iyi kredi kartı için farklı sonuçlar meydana getirebilir. Öyle ki sağladığı özellik nedeniyle üyelik ücretini çok daha fazlasını vermeye hazır olan kullanıcılardan bahsetmek mümkündür. Hatta bazı tüketiciler limitsiz kredi kartı kullanımına özen göstermektedir. Finansal açıdan sorun yaşamayan kişilerin tercihi olabilir. Ancak tüketiciler özellikle yasal takip süreci ile finansal zorlukların içerisinde kendisini bulabilir. Bu aşamada özellikle aidat ücretleri kişilerin dikkat ettiği hususlardan biri olmaktadır.

Bununla birlikte 6 bin liralık bir harcamanızı bankanızın faizsiz olarak taksitlendiriyor olması kredi kartı kullanıcıları açısından büyük bir avantaj olduğu düşüncesindeyim.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma