Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Halkbank ATM Günlük Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Halkbank ATM Günlük Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Aydin Duran Aydin Duran -
139 0

Halkbank ülkemizde kamu (devlet) bankası olarak görev alan köklü ve eski bir bankadır. Çoğu zaman emekli müşterilerin tercih ettiği bir banka son zamanlarda TV ve internet reklamlarıyla bir çok müşteriye hitap etmektedir. Daha çok finansal hizmetleri ile gündeme gelen Halkbankası, ülkenin hemen hemen her köşesindeki ATM’leri ile müşterilerine kolay ve hızlı işlem hizmeti sağlamaktadır. Bu işlemler arasında kredi kartı borcunuzu ödeyebilir, para yatırma – para çekme işlemlerini yapabilir, kredi ödemelerinizi sağlayabilir faturalarınızı ödeyebilir ve kontör yükleme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca vergi borçlarınızı da bu ATM’ler üzerinden ödeme imkanına sahipsiniz. Türkiye genelinde sadece şubeler ile değil ATM’ler , internet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı ile de bu işlemlerinizi 24 saat gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank ATM Para Çekme Limiti

Halkbank ATM‘lerinde dilediğiniz bir çok  işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Günün her saati paranızı çekebilir ve hatta faturalarınızı bile yatırabilirsiniz. Size en yakın Halkbank ATM’sine giderek bu işlemleri rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Halkbank para çekme işlemlerini yapan müşterilerin güvenliğini korumak amacıyla Halkbank ATM para çekme limiti koymuştur. Bankanın sizler için belirlediği günlük para çekme limiti 1500 TL’dir. Bu para çekme limiti günlük olarak uygulanıyor. Bir tane Halkbank bankamatik kartınız var ise 1500 TL iki tane Halkbank kartınız var ise 1500 + 1500 TL olarak para çekebilmektesiniz. Bu limit sadece bir adet kart için geçerlidir. Eğer bu limitin üzerinde para çekme işlemi yapacaksanız bankanın belirlediği komisyonu ödemek zorundasınız. Tabi limit üstü işlemler için de bir limit mevcuttur.

Halkbank ATM Para Yatırma Limiti

Halkbank ATM’lerinden para çekme limiti olduğu gibi para yatırma limiti ise bulunmamaktadır. Diğer farklı bankalarda olan bu belirlenmiş limit Halkbank tarafından uygulanmamaktadır. İstediğiniz miktarda parayı ATM’ler üzerinden yatırabilirsiniz. Fakat yüksek miktardaki para yatırma işlemlerinizde ATM’lerin belli bir para alma limiti bulunuyor. Kısa bir örnek verecek olursak 40 banknottan fazla ATM para kabul edememektedir. Yani yüksek limitli para yatırma işlemlerinizde ATM önünde uzun bir süre beklemek zorunda kalabilirsiniz. Halkbank para yatırma işlemlerinde müşterilerini özgün bırakmakta ve para yatırma limiti koymamaktadır.

Halkbank ATM İşlem Ücretleri

Halkbank ATM’leri aracılığıyla yaptığınız para yatırma – para çekme işlemlerinizde işlem ücreti bulunmamaktadır. Para çekme işlemlerinde eğer limiti aşarsanız banka sizden 5 TL komisyon alıyor. Ayrıca kartsız olarak işlemlerde ATM para yatırma ücreti 4.76 TL olarak belirlenmiştir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma