Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Akbank ATM Günlük Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Akbank ATM Günlük Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Aydin Duran Aydin Duran -
150 0

Akbank ATM günlük para çekme limiti kart çeşitlerine göre bin 500 TL ile 4 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. Bu limitin daha üzerinde para çekmek isteyenlerin ise belli bir miktar da komisyon ödemesi gerekiyor.

Akbank, Türk bankacılık sektöründe gerek bireysel müşterileri için olsun, gerekse kurumsal müşterileri için farklı ve bir çok alanda finans hizmetleri sağlayan, önemli bir bankadır. Türkiye çapındaki yüzlerce şubesi ile kaliteli hizmeti standart olarak belirleyen Akbank, bu hizmetlerini kesintisiz bir hale getirebilmek adına size en yakın Akbank ATM, internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve Akbank Direkt uygulamaları üzerinden hizmetlerine kesintisiz devam etmektedir. Müşterilerine ATM’leri aracılığı ile her türlü bankacılık işlemlerini kolaylıkla ve güvenle yerine getirebilme imkanı sunan bu banka, Akbank ATM para çekme limiti ve kartsız işlemlerde Akbank ATM yatırma limiti belirleyerek müşterilerinin güvenliği de ön planda tutmaktadır.

Akbank ATM Para Çekme Limiti

Akbank tarafından, tamamıyla müşterisinin güvenliği düşünerek müşteri adına Akbank ATM para çekme limiti belirlemektedir. Bu limit sayesinde Akbank müşterileri bir gün içerisinde yalnızca bir miktar para çekebilme talebinde bulunmaktadır. Hesabında kalan para ise banka tarafından güvenle muhafaza edilmektedir. Bu sayede olası bir aksilik ve dolandırıcılık için güzel bir tedbir alınmış olmaktadır.

Bu doğrultuda Akbank günlük para çekme limiti karta göre bin 500 TL ile 4 bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Limit üzerinde tutarlarda para çekmek isteyen müşterilerin ise belli bir miktar komisyon ödemesi gerekmektedir.

Akbank ATM Para Yatırma Limiti

Akbank müşterileri için, para çekme işlemlerinde olduğu gibi Akbank ATM para yatırma limiti bulunmamaktadır. Bankaya ait müşteriler 24 saat içerisinde diledikleri kadar parayı hesaplarına yatırabilmektedir. ATM’lerden para yatırılırken dikkat edilmesi gereken önemli bir husus ise, ATM’nin tek seferde 30 adet banknot kabul ediyor olmasıdır. Yüklü miktarlarda yatırılacak olan paraların birkaç seferde yatırılması gerekiyor.

Banka kartsız işlem yapan müşterileri için bir limit getirmiştir. her bir T. C. Kimlik numarası adına Akbank günlük para yatırma limiti olarak 19 bin 990 TL limit getirmiştir.

Akbank ATM İşlem Ücretleri

En yakın şubeye başvururak çeşitli ve farklı bankacılık işlemleri gerçekleştiren müşteriler, bazı işlem ücretleri ile karşı karşıya kalıyor. Banka çoğu kendi müşterileri için limit üstü para çekme işlemlerinde en az 5 TL, başka bankanın kart borcunu ödeme de ise 15 TL, ileri vadeli EFT’de 15 TL, diğer bankalara para transferinde 15 TL, 250 TL üzeri masraf işlemlerinde 20 TL, 250 altı masraf işlemlerinde 10 TL ve bunun gibi çeşitli işlemlerde çeşitli ücretler alıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma