Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Yapı Kredi Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Yapı Kredi Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Aydin Duran Aydin Duran -
146 0

Yapı kredi ATM para çekme limiti diğer bankalarda olduğu gibi banka tarafından müşterileri için güvenlik amacıyla konulmuş bir takım önlemdir. Banka Müşterileri kendileri için belirlenen günlük para çekme limiti sayesinde belirlenen miktarda para çekebilirken, bu sayede hesapta geriye kalan para banka tarafından güvence altına alınmaktadır.

Yapı Kredi Bankası, uzun zamandır Türk Bankacılık sektöründe, ülke genelindeki binlerce şubesi ile hizmette olan, hatta şubelerinin yanı sıra Yapı Kredi bana en yakın ATM, internet bankacılığı, mobil şube ve telefon bankacılığı gibi çeşitli kanallar üzerinden hizmet vermeyi sürdüren bir bankadır. ATM’leri sayesinde haftanın her günü 24 saat boyunca kesintisiz olarak hizmet sağlayan banka, ATM para çekme limiti ve Yapı Kredi ATM para yatırma limitleri getirerek, müşterilerinin güvenliğini ön planda tutmaktadır.

Yapı Kredi Bankası ATM Para Çekme Limiti

Her ilerleyen gün daha da gelişme gösteren teknoloji üzerinden günümüzde yapılan bankacılık işlemlerini yerine getirebilmenin kolay ve çeşitli yolları banka tarafından sunulmaktadır. Bunlara örnek verecek olursak; ATM’ler aracılığı ile şubelerde sıra beklemeden kolaylıkla para çekme işlemleri yerine getirilebilmekte ya da para transferleri gerçekleştirebilmekte. Yapı kredi ATM para çekme limiti ise, banka tarafından müşterileri için güvenlik amacıyla konulmuş olan bir önlemdir. Banka müşterileri kendileri için konulan günlük para çekme limiti sayesinde sınırlı miktarda para çekebilirken, bu sayede hesapta geriye kalan para banka tarafından muhafaza edilmektedir. Dolayısıyla bankanın olası bir dolandırıcılık ve zor koşma için almış olduğu bu tedbirde Yapı Kredi günlük para çekme limiti bin 500 TL olarak ayarlanmıştır.

Yapı Kredi Bankası ATM Para Yatırma Limiti

Yapı Kredi para yatırma limiti ise, para çekme işlemlerinde de olduğu gibi güvenlik amacıyla uygulamaya konulmuştur. Banka ile çalışan müşteriler ATM’ler aracılığı ile banka hesabına para yatırma işlemi yaparken en az 10 TL’lik banknotlar kullanabilmekte ve yatırılacak olan paranın yırtık, katlanmış ya da zarar görmemiş olmasına dikkat etmesi gerekiyor. Yapı Kredi günlük para yatırma limiti ise en fazla 20 bin TL dir.

Yapı Kredi ATM İşlem Ücretleri

Yapı Kredi ATM en yakın şube üzerinden para çekme işlemleri gerçekleştiren bir banka müşterisi, günlük limitin üzerinde para çekeceği taktirde 4,76 TL kadar ücret ödemektedir. Kartlı para yatırma işlemlerinde ise 3. Şahıs hesabına yatırılan para için en fazla 8 TL kesinti, kartsız para yatırma işlemlerinde 400 TL ve altı için 12 TL, 400 TL ve üzeri için 20 TL kadar kesinti ödemektedir. Ayrıca ortak ATM kullanımlarında da birtakım ücret kesintileri yaşanmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma