Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. TEB ATM Günlük Para Çekme ve Yatırma Limitleri

TEB ATM Günlük Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Aydin Duran Aydin Duran -
187 0

TEB yurt içi genelinde çok fazla sayıda şubesi olan, en ücra köşelerde dahi hizmet götüren köklü bankalar arasın da yer alıyor. Fazla sayıda şube ve ATM’leri müşterilerine hizmet veren banka müşteri memnuniyeti çizgisinden hiç ödün vermeden kesintisiz hizmet vermekte. Banka şubelerine gidip numara alacak ve sıra bekleyecek kadar vakti olmayan müşteriler için 7 gün 24 saat hizmet veren ATM’lerde de şubede yapılan birçok hizmet verilebilmekte. Banka şubesinde yapılan işlemlerin neredeyse hepsi ATM’lerden çok daha hızlı ve kısa süre zarfında yapılabilmektedir.

Peki, Neden Para Çekme Limitleri Konuluyor?

TEB müşterinin memnuniyet seviyesini ve hesabının güvenliğini en iyi şekilde korumakta. Müşteriye ait olan banka kartının başka insanların eline geçmiş olması ihtimalinde veya müşteriye zor kullanarak para çektirilmesi gibi durumlarda banka ATM’sinde para çekme limiti uygulaması kullanılmakta. TEB ATM’ lerinden Para Çekme Limiti 24 saat içinde en fazla 1.000 TL’ dir. En az ise 10 TL tutarı çekilebilmektedir. Daha fazla nakite ihtiyacı olan müşterilerin ise banka şubesine bizzat giderek kimlikleri ile istediğini miktarda tutarı çekebilmeleri mümkün olmaktadır.

Yurt İçi Üstü Limit

ATM’lerde belirlenen alt para çekme limiti ve üst para çekme limiti yurt genelinde hizmet veren genel olarak tüm bankalarda mecbur olarak kullanılmaktadır. TEB ATM’leri bankanın çok köklü ve eski bir banka olması nedeni ile yurdun hemen hemen her yerinde mevcuttur. Kullanım kolaylığı açısından hemen her müşteri tarafından kolay bir şekilde kullanılan ATM’lerin tamamında alt para çekme limiti ve üst para çekme limiti uygulaması mevcut olup, her müşterinin bu limitlere uyması zorunludur.

TEB ATM Günlük Para Yatırma Limiti

Banka müşterisi olan tüketiciler her ne kadar akıllı uygulamalar sayesin’de bankacılık işlemlerini online yapsa da ATM’leri hali hazır’da kullanan milyonlarca banka müşteri vardır. Fiziki olarak paraya temas etmemizi mümkün kılan bankamatikler bankacılık işlemlerimize yardımcı olurken müşteri olarak bizleri tüm olanakları mevcut bile olsa bankanın ticari para kazanma anlayış düzeni bazı işlemlere engel olabilmekte. Bunun için para çekmede olduğu üzere yatırmada da limit bulunur. TEB ATM’lerinden ise günlük para yatırma limiti 20 bin lira ile sınırlıdır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma