Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. İhtiyaç ve Konut Kredisi Arasındaki Fark

İhtiyaç ve Konut Kredisi Arasındaki Fark

Aydin Duran Aydin Duran -
338 0

Özellikle ev alırken finans desteği almak için İhtiyaç ve Konut Kredisi Arasındaki Fark araştırılmaktadır. İki tür finans desteği verirken farklı ödeme seçenekleri, farklı masraflar söz konusu olur. Hatta ödemelerde ve kredi kapatma esnasındaki hususlar ayrıntıları ile dikkat edilmesi gerekenlerden biridir.

Ev almak için ihtiyaç kredisi çektiğimiz doğru, peki konut kredileri burada bir işe yaramıyor gibi algı oluşmasın. Bankaların müşterilerine imkanları çok özeldir ve bu konuda düşük faizleri hesaplamak size kalıyor. Fakat tüm bankaları araştırmayı ihmal etmeyin, tüm firmaların kendilerine ve müşterilerine özel kredi faiz oranları mevcut.

Ev Almak İçin İhtiyaç Kredisi ile Konut Kredisi Farkları

Ev sahibi olmak için konut kredisi kullanmak daha doğru olur. Nedeni ise, ihtiyaç kredisine göre daha uygun faiz oranıyla daha geniş vade seçeneklerine sahip olmasıdır. 

İnsanlar yatırımlarında destek almak için daima kapılarını çaldıkları kurumlar bankalar olmuştur. Bankalar ise kâr etmek için insanları kendilerine çekmek için çeşitli stratejiler geliştirmektedir. Hatta bu yüzden bankalar müşteri çekmek için kendi aralarında rekabet haline girmişlerdir. Durum bundan ibarettir ki, bankalar bazen kredilerde masraf indirimine veya faiz indirimine gidebilmektedir.

Konut kredisi faiz oranları ihtiyaç kredisi faiz oranlarından daha düşük olmaktadır. Aynı zamanda konut kredisi vade sayısı da ihtiyaç kredisi vade sayısından fazla olmaktadır. Durum böyle olunca tüketici ev sahibi olmak için konut kredisi çekmektedir. O yüzden ev sahibi olmak için ihtiyaç kredisi mi? konut kredisi mi? sorusuna verilecek en güzel yanıt elbette konut kredisi olacaktır.

İhtiyaç ve Konut Kredisi Arasındaki Fark
İhtiyaç ve Konut Kredisi Arasındaki Fark

Ev Sahibi Olmak İsteyenler İçin En Güzel Alternatifler

İnşaat şirketlerinin aralarındaki rekabet ve yeni inşaat projelerinin hayata geçmesi emlak şirketlerinin sürekli hareketli olmasını sağlamıştır. Aynı zamanda müşteriler uygun ev sahibi olsun diye inşaat şirketleri kampanyalar düzenlemektedir. Konut piyasasındaki bu hareketlilik, bankaların konut kredilerinde müşterilerine faiz indirimine gitmesine, hatta kira öder gibi ev sahibi olabilmesi için kampanyalar düzenlemişlerdir.

Ev sahibi olmak için ihtiyaç kredisi mi konut kredisini avantajlı olduğunu anlamak için internet üzerinden bankaların resmi sayfalarından bu iki kredinin özelliklerine bakabilirsiniz. Bunun yanında banka şubelerine de gitmeniz durumunda %0,05 faiz indirimini gerçekleştirebilirsiniz.

Kısacası, ev sahibi olmak isteyen tüketicilerin kullanacakları kredi, konut kredisidir. Çünkü daha avantajlı imkanlar sağlamaktadır.

Konut Kredisini İhtiyaç Kredisinden Öne Çıkaran Avantajlar

Hepimizin farklı konularda kullanmak üzere paraya ihtiyacı olur, bankalar bu gibi durumlar için biçilmiş kaftandır. Acil ihtiyaç kredisi faiz oranları oldukça yüksektir ve bunu karşılamak gerçekten insanı yıpratacak bir sürece sokabilir. Fakat ev sahibi olmak isteyenlere konut kredisi mevcut, bankalar bu müşterileri için özel seçenekler sunmaktadır.

Bankaların vermiş olduğu konut kredisinin avantajları var, uzun vadeli ve esnek ödemeli olarak karşınıza çıkacaktır. Belirlediğiniz miktarı 10 ve 20 sene gibi zamana bölebilirsiniz. 120 ay ve 240 ay ödemeli krediler sayesinde ev sahibi olmak artık hayal olmaktan çıkıyor…

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma