Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Kepez Vefa Sosyal Destek Grubu 65 Yaş Üstü Vatandaşa Hizmet Veriyor

Kepez Vefa Sosyal Destek Grubu 65 Yaş Üstü Vatandaşa Hizmet Veriyor

Sonsatir Sonsatir -
124 0

Koronavirüs salgını neticesinde alının tedbirlerden bir tanesi 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı. Evde kal parolası ile vatandaşın koruma amaçlı olarak atılan adımlar sonrası sokağa çıkma yasağı getirilen yaşlılar için devletin tüm birimleri seferber oldu. Bu anlamda yardım hattını arayan herkese oluşturulan Kepez Vefa Sosyal Destek Grubu bünyesinde faaliyet gösteren kamu görevlilerince ihtiyaçları giderilmeye başlandı.

Vefa Sosyal Destek Grubu Çalışmaları

Evde yalnız başına kalan 65 yaş üstü vatandaşlardan yardım hatlarını arayanlara gerekli olan başta ilaç olmak üzere, gıda alışverişi ve maaş çekme gibi ihtiyaçlar vefa sosyal destek gruplarınca görülecek. Bu anlamda ihtiyaçların bildirilmesi için 112,155 ve 156 numaralar aranacak. Bu aramalar neticesinde gerekli ihtiyaçlar Kaymakamlık bünyesinde kayıtlara geçtikten sonra yetkililerce talep gören kişiler aranacak ve adresinde gerekli hizmet verilecek.

Kaymakam Başkanlığında Kuruldu

Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek başkanlığında oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu sokağa çıkma yasağı uygulanan 65 yaş ile üzerindeki kronik rahatsızlıkları bulunan kişilerin temel ihtiyaçlarını karşılayacak. ihtiyaçların karşılanmasında; Kepez Vefa Sosyal Destek Grubu’nca alınan karar gereği , İlçede bulunan 68 mahallede 65 yaş üstü kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçlarının yerinden tespiti ve bu ihtiyaçların temini açısından ilgili yerlerle koordine etmek üzere Mahalle Muhtarı sorumluluğunda İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından görevlendirilecek polis veya bekçiler ile İlçe Müftülüğünce görevlendirilecek cami görevlisi veya Kur’an kursu görevlilerinden oluşan mahalle ekipleri oluşturulacak.

Oluşturulan Sosyal Destek Grubuna Kepez Belediyesi de destek oluyor. Bu anlamda Kepez İlçe Emniyeti, Kepez İlçe Jandarma Komutanlığı personeli de seferber olmuş durumda.

Kapıda Hizmet Vefa Sosyal Destek Grubundan

Grup içerisinde ihtiyaç sahiplerine yapılacak yardımlarda vatandaşın kapısına gelen kişilerin önce kimliğine bakılması, gerektiğinde ilgili birimlerin aranması ile bilgi alınması önemli. Grup içerisinde görevli herkese ayrıca kimlik kartları da çıkarılması gündemde. Kepez Kaymakamlığı telefon numarası ise 0 242 335 41 11.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma