Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Bankalar Arasında Hangileri Havale ve EFT Ücreti Almaz?

Bankalar Arasında Hangileri Havale ve EFT Ücreti Almaz?

Aydin Duran Aydin Duran -
926 0

Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte online bankacılık gelişti. Her gün para transferleri yapıyoruz, havale ve EFT ücreti almayan bankaları bilmemiz gerekiyor. Hangi banka para gönderim ücreti kesmiyor diye merak edenlere özel derleme hazırladık. Bedavaya para aktarımı yaptıran bankalar ve sistemleri hakkında genel bilgiler veriyoruz.

EFT ve Havale Ücreti Kesmeyen Bankalar

Banka hesabımızda bulunan paranın başka bir hesaba aktarılması için, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamaları yardımıyla, havale ya da EFT işlemleri yapmaktayız. Bankaların bize tanımış olduğu bu hizmete karşılık ise, bankadan bankaya değişecek şekilde birtakım ücretler ödenmektedir. Aynı bankaya yapılan para gönderimi işlemlerinde düşük miktarlarda tahsilat yapılıyor olsa da farklı bankalarda bulunan bir hesaba para gönderme işlemi yaparken, tutarların daha da arttığı gözlenmektedir. Bundan dolayı ücretsiz havale ve EFT yapılabilecek banka arayışları, nihayet somut bir şekilde sonuç vermiş durumdadır.

Eğer uzun vadede bankalara yüksek tutarlı bir havale ve EFT ödemesi yapmak istemiyorsanız ya da gün içerisinde defalarca para göndermek durumunda kalıyorsanız, sizlerin de ücretsiz havale ve EFT hizmeti olan bankalara yönelmeniz gerekecektir. Bu doğrultuda ücretsiz olarak hizmet alacağınız bankalar şu şekildedir.

  • Garanti Bankası
  • Türk Ekonomi Bankası (TEB)
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • QNB Finansbank

Ülkemizde havale ve EFT işlemlerinde para kesmediğinden dolayı en çok tercih edilen bankalar yukarıdaki gibidir. Fakat, bu hizmet, bankalar tarafından ortaya çıkarılan ve şubesiz bankacılık ismi verilen hizmetten faydalandığınız zaman size fayda sağlayacaktır.

Garanti Bankası Ücretsiz Havale ve EFT

Garanti Bankası’nın geliştirmiş olduğu şubesiz bankacılık hizmetine, Garanti One ismi verilmiştir. 18 ve 25 yaş aralığındaki bireylerin kullanımına sunulan bu hizmet, hiçbir bankacılık işlemi için ücret talep etmemektedir. Ayrıca, bu hizmetten faydalanmak isteyen kişilerin, Garanti Bankası şubesine gitmesine de hiçbir şekilde gerek yoktur.

Garanti One için oluşturulan internet sitesine giriş yaptıktan sonra kimlik bilgileriniz yardımıyla kısa sürede başvurunuzu yapabilir ve 15 gün içerisinde de kartınızı teslim alabilirsiniz. Almış olduğunuz kartınız ile Garanti Bankası ATM noktalarından dilediğiniz gibi para çekme ve yatırma işlemi yapabilecek, bunun yanı sıra da mobil uygulama ve internet bankacılığı kullanarak ücretsiz havale ve EFT işlemi yapabileceksiniz.

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Ücretsiz Havale ve EFT

Türk Ekonomi Bankası tarafından geliştirilen Cepte TEB hizmeti, kişilerin masrafsız bankacılık hizmetinden faydalanmasını sağlamış durumdadır. Hem TEB üzerinde bulunan hesaplara hem de farklı bankalardaki hesaplara yapacağınız para gönderme işlemlerinde, sizden herhangi bir ücret kesintisi yapılmamaktadır. Ayrıca, 30 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızda kullanmak üzere belgesiz ve şubeye gitme zorunluluğu olmadan da kredi kullanımı sağlanabilmektedir. Başvuru işlemleri için yalnızca Cepte TEB’e ait olan internet sitesine giriş yapmanız ve başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Ücretsiz Havale ve EFT

Senin Bankan ismi ile geliştirdikleri şubesiz bankacılık hizmetini faaliyete sokan Kuveyt Türk Katılım Bankası, kişilerin bankacılık için sunulan hizmetlerden ücretsiz faydalanmalarını sağlamaktadır. Havale ve EFT işlemlerinde ücretsiz işlem yapılırken, kredi ve kredi kartı başvurusu gibi hizmetlerden de faydalanılmaktadır. Ayrıca, ayda bir kez olmak üzere Senin Bankan kartını kullanarak farklı banka ATM’lerinden de kesinti olmadan para çekebilirsiniz. Başvuru için Senin Bankan internet sitesine giriş yapmanız yeterlidir.

QNB Finansbank Ücretsiz Havale ve EFT

Ücretsiz bankacılık alanında ilk hizmeti faaliyete geçiren QNB Finansbank, bu hizmetine Enpara ismi vermiştir. Bu hizmet ile birlikte hiçbir şekilde bankacılık işlemlerine ücret ödenmemektedir. Ücretsiz havale ve EFT avantajlarının yanı sıra, her ay 2 kez farklı banka ATM’lerinden para çekme, internet üzerinden anında ihtiyaç kredisi başvurusu yapma ve birikim hesabı için günlük faiz imkânlarından da faydalanabiliyorsunuz. Oldukça avantajlı hizmetlerden faydalanmak için yapacağınız başvuruları ise, Enpara için oluşturulan internet adresinden yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma