Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Ziraat Bankası Hesap Açarken Ücret Alıyor mu?

Ziraat Bankası Hesap Açarken Ücret Alıyor mu?

Sonsatir Sonsatir -
239 0

Finansal işlemlerin yapılabilmesi adına hesap açılması gerekirken bankanın adresi Ziraat bankası hesap açarken ücret alıyor mu sorgusu yapılabiliyor. Zira en çok şube Ziraat’te olması müşterisinin de çok olması anlamına gelen banka’da hesap açmak çokta kolay.

Finansal açıdan bir çok hizmeti veren bankalarda kişiler farklı hesaplar açmak zorunda kalıyor. Her ne kadar bankamatikleri aracılığıyla kartsız işlemlere olanak veriyor olsalar da eft yapmak, havale  gönderip almak, fatura ödeme talimatları gibi tüm hususların yanında yatırım olması açısından da hesap açılması zorunlu. Bu manada hesap açacak kişilerin ise merak ettiği hususlardan birisi masraf alınıp alınmadığı. Ziraat bankası hesap açarken ücret alıyor mu sorusu da devlet bankası konumunda olan bankanın masraf alıp almadığı merak konusu oluyor.

Ziraat Bankasında Hesap Açma Ücreti

Ziraat Bankası şubelerinde açtırmak istediğiniz her türlü hesap için banka hesap ücreti almamaktadır. Hatta geçtiğimiz yıllarda yasal olarak alınmasına müsaade edilen hesap işletim ücretleri de alınmamaktadır. Bu nedenle Ziraat şubesinde hesap açtırma isteyen kişilerin merak ettiği hesap açma ücreti diye bir husus bulunmamaktadır.

Ziraat Bankası şubelerinde açtırmak istediğiniz her türlü hesap için banka hesap ücreti almamaktadır.

Ziraat Bankasında Hangi Hesaplar Açılıyor?

Ziraat Bankası bünyesinde açtırmak istediğiniz hesaplar vadeli ve vadesiz mevduat hesaplarının yanında döviz altın gibi yatırım hesaplarını da barındırıyor. Eskiden hepsi için ayrı ayrı uğraşan tüketici günümüzde internet bankacılığı sayesinde bunların hiçbiri ile uğraşmamış oluyor. Nitekim internet bankacılığı için açılan hesaba bağlı olarak kişi dilerde dijital yoldan giriş yaptıktan sonra istediği döviz kuru, altın veya mevduat hesabı gibi hesapları da anlık olarak açıyor ve hemen işlem yapma imkanlarına sahip oluyor. Bu mana da Ziraat Bankası hesap açarken ücret alıyor mu sorusunun cevabı hayır demek yanlış olmaz. Zira kişi isterse hesap açarken bu hesaba da parasını yatırabilir. Fakat böyle bir zorunluluk bulunmuyor.

Ziraat Bankası Hesaplarınız Güvence Altında

Ziraat bankası kendi mevzuatı ve vizyonu gereği tüketicilerden hesap açma ücreti tahsilatı yapmaz. Bu nedenle istediğiniz şube veya şubelere giderek hesap açtırmanız için sadece kimliğinizi vermeniz yeterlidir. Zira hesap açımında başka bir evrak ta istenilmemektedir. Burada dileyen tüketici hesabına para da yatırabilir. Hatta bu yatırım devlet güvencesindedir. Zira bu güvence için 2006 yılında Resmi Gazetede yayımlamasının ardından yürürlüğe girmiştir. Bankalarda mevduat hesapları olan ve bu hesaplarda parası olan herkesin 150 bin liraya kadar olan kısmı sigorta kapsamına alındı. Nitekim bu aşamadan sonra bankalar batsa kapansa dahi devlet güvencesinde olmuş oluyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma